„Tęsknię za moim byłym” – 15 rzeczy, które musisz wiedzieć

Kiedy myślisz „Tęsknię za moim byłym”, może być niesamowicie trudno otrząsnąć się z tego uczucia.

Możesz mieć ogromny dołek w żołądku lub dosłownie odczuwać mdłości za każdym razem, gdy przypomina ci się twój były (co może wydawać się sto razy dziennie!).

Jeśli chcesz mieć niezawodny plan odzyskania swojego byłego, zapoznaj się Podręcznik 80 sztuczek psychologicznych jak odzyskać EX.

Chociaż wydaje się, że jesteś sam w bólu, ważne jest, aby wiedzieć, że jest to niezwykle powszechne doświadczenie i przy odpowiednim podejściu możesz iść naprzód, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wrócić do swojego byłego, czy nie.

W tym artykule zajmiemy się wszystkim, co musisz wiedzieć o tęsknocie za byłym i o tym, jak odzyskać siły po rozstaniu.

Następnie wymienię 15 ważnych rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby poczuć się lepiej i (jeśli chcesz) faktycznie je odzyskać.

Chodźmy.

Myślenie „tęsknię za moim byłym” jest całkowicie normalne

Oto kwestia zerwania – mogą sprawić, że poczujesz się tak odizolowany i samotny w swoim bólu i cierpieniu.

Możemy zastanawiać się nad myślami typu „Dlaczego to się ze mną dzieje? Co jest ze mną nie tak? Co zrobiłem źle? Czy kiedykolwiek jeszcze pokocham? Czy ktoś jeszcze kiedykolwiek mnie pokocha? 

Wielu osobom łatwo jest zastanawiać się nad tego typu myślami po rozstaniu w kółko, atakując te pytania z różnych punktów widzenia.

Problem z ruminacją po zerwaniu polega na tym, że utrzymuje Cię w pułapce (jak chomik na kole), zadawania pytań i zadawania pytań bez od razu znajdowania prawdziwych, rozstrzygających odpowiedzi.

Przeżuwanie sprawia, że ​​tkwimy w naszym bólu i cierpieniu, dlatego tak trudno jest się z tego wydostać, gdy doświadczamy bolesnego wydarzenia, takiego jak rozstanie.

Znalezienie drogi przed zerwaniem

Kiedy z kimś zrywasz, naprawdę potrzebujesz ścieżki do przodu. Aby twoje szczęście i umiejętność odbicia się do tyłu były niezbędne, zamiast przebywać w miejscu ruminacji, zejdź z koła chomika i zajmij się sobą na głębokim poziomie.

Ironia polega na tym, że kiedy zaczynasz iść do przodu, odpowiedzi, których szukasz, często pojawiają się znacznie szybciej niż wtedy, gdy po prostu się nad nimi zastanawiasz.

Kiedy przechodzimy przez bolesne doświadczenia życiowe, niezbędne jest – a nawet okazja – odkrycie, kim jesteśmy i co sprawia, że ​​jesteśmy naprawdę szczęśliwi u podstaw.

Kiedy poświęcisz na to czas, zawsze będziesz szczęśliwszy, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wrócić do swojego byłego, czy nie.

Dlaczego rozstania mogą być tak bolesne jak utrata ukochanej osoby

Mając to na uwadze, czasami rodzina i przyjaciele o dobrych intencjach mogą odpowiedzieć na nasze zerwanie komentarzami, które sprawiają, że czujemy się niezrozumiani lub nie rozumieją głębi naszego bólu.

Mogą mówić na przykład: „I tak będzie ci lepiej bez niego” lub „Nie martw się – znów pokochasz”.

I chociaż próbują nas rozweselić, sprawia to, że czujemy się gorzej i bardziej samotni, ponieważ wydaje się, że nasz ból jest o wiele cięższy, niż zdają sobie sprawę. Zaczynamy się zastanawiać: „Czy powinienem czuć się tak zdenerwowany z powodu zerwania?”

Prawda jest taka – to ma sens, że jesteś zdruzgotany, a może nawet masz wrażenie, że zgubiłeś kompas, którego używasz do nawigacji po świecie.

Wszystko, co w życiu wydawało się znajome i pewne, zostało postawione na głowie.

Dr Tricia Wolanin, psycholog kliniczny, mówi: „Proces radzenia sobie z rozstaniem jest porównywalny do żalu”. I dodaje: „To koniec związku, nadziei i marzeń na przyszłość. Osoba, którą tracimy, była [dużą częścią] naszego świata i dlatego zajęła tak dużo naszej przestrzeni umysłowej i serca ”.

Dlaczego „tęsknię za moim byłym” to taka potężna myśl

Kiedy twoje oczekiwania i kierunek twojego życia zostaną wywrócone do góry nogami, następuje proces uzdrawiania, przez który musisz przejść, aby odzyskać poczucie dobrego samopoczucia.

Brene Brown, profesor naukowy i autorka bestsellerów, twierdzi, że jeśli nie pozwalasz sobie na odczuwanie ogromu swoich bolesnych uczuć, wyrządzasz krzywdę ludziom wokół ciebie – nawet reszcie świata.

„Kiedy praktykujemy empatię wobec siebie i innych, tworzymy więcej empatii. Miłość, wy wszyscy, jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy do racjonowania na tym świecie. Wyczerpany lekarz na izbie przyjęć w Nowym Jorku nie odniesie większych korzyści, jeśli zachowasz swoją dobroć tylko dla niej i nie będziesz jej pokazywał sobie lub współpracownikowi, który stracił pracę. Najpewniejszym sposobem zapewnienia sobie rezerwy współczucia i empatii dla innych jest zwracanie uwagi na własne uczucia ”.

Poczuj smutek zerwania, aby przejść przez to

Więc chociaż ludzie mogą nie w pełni rozumieć twój ból, nie wpadaj w pułapkę myślenia, że ​​„powinieneś” poczuć się inaczej.

Zerwanie z byłym jest trudne. Upewnij się, że pozwolisz sobie poczuć smutek, abyś mógł naprawdę przez niego przejść.

Jeśli twój smutek przeszkadza ci w wykonywaniu codziennych zadań lub czasami czujesz się przygnębiony, dobrym pomysłem jest również porozmawianie z terapeutą o rozstaniu. Dobry terapeuta pomoże ci zrozumieć twój smutek, abyś mógł iść naprzód w zdrowy i pozytywny sposób.

„Tęsknie za byłym” – 15 najlepszych rzeczy, które możesz zrobić

Problem braku radzenia sobie z własnym smutkiem i stratą po rozstaniu może spowodować, że zareagujemy w sposób, który nie jest dla nas zdrowy.

Oto 12 typowych podejść, które możesz zastosować, gdy tęsknisz za byłym – niektóre są zdrowe, inne być może mniej. Zagłębiam się w zalety i wady każdego z nich.

Niezależnie od tego, czy chcesz , aby Twój były wrócił, czy nie , w tych 12 podejściach znajdziesz bardzo przydatne wskazówki.

1. Zastanów się nad relacją

Jeśli tęsknisz za swoim byłym, musisz zastanowić się nad tym związkiem.

Co poszło dobrze? Co poszło nie tak? A co najważniejsze, co zrobisz inaczej, jeśli wrócicie do siebie?

Ponieważ nie możesz powtórzyć tych samych błędów z przeszłości.

Uważam, że kobiety powinny poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co naprawdę napędza mężczyzn w związkach.

Ponieważ mężczyźni postrzegają świat inaczej niż ty i są motywowani różnymi rzeczami, jeśli chodzi o miłość.

Mężczyźni mają wbudowane pragnienie czegoś „większego”, co wykracza poza miłość czy seks. To dlatego mężczyźni, którzy pozornie mają „idealną dziewczynę”, wciąż są nieszczęśliwi i ciągle szukają czegoś innego – lub, co najgorsze, kogoś innego.

Mówiąc najprościej, mężczyźni mają biologiczny popęd, by czuć się potrzebni, czuć się ważni i dbać o kobietę, na której mu zależy.

Jak twierdzi James, męskie pragnienia nie są skomplikowane, po prostu źle rozumiane. Instynkty są potężnymi siłami napędowymi ludzkiego zachowania, a dotyczy to zwłaszcza tego, jak mężczyźni podchodzą do swoich relacji.

Jak wyzwalasz w nim ten instynkt? Jak nadasz mu poczucie sensu i celu?

Nie musisz udawać nikogo, kim nie jesteś, ani odgrywać „damę w opałach”. Nie musisz w żaden sposób osłabiać swojej siły ani niezależności, ani w żaden sposób, ani w formie.

W autentyczny sposób musisz po prostu pokazać swojemu mężczyźnie, czego potrzebujesz i pozwolić mu podnieść się, aby to spełnić.

Uruchamiając ten bardzo naturalny męski instynkt, nie tylko wzmocnisz jego pewność siebie, ale także pomoże ci wrócić do siebie – na dobre.

2. Pracuj nad rozwojem i ewolucją siebie

Ironia polega na tym, że jeśli chcesz naprawdę wzbudzić zazdrość w swoim byłym, nie musisz w ogóle się na nim skupiać.

Więc na czym się skupiasz?

Siebie.

Kiedy doświadczasz traumatycznego lub zmieniającego życie wydarzenia, zawsze jest okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, kim jesteś jako osoba. Zamiast skupiać się na swoim byłym, zwróć uwagę do wewnątrz i zadaj sobie pytania takie jak:

  • Co lubiłem robić, zanim poznałem mojego byłego?
  • Czy było coś, co kochałem robić, a czego nie robiłem często, gdy byłem z moim byłym?
  • Co kochałem robić jako dziecko, a teraz mogłem robić więcej?
  • Co sprawiłoby, że czułbym się teraz szczęśliwszy?

Oto dlaczego rozwijanie się działa:

Kiedy zaczniesz zastanawiać się, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy jako osoba i będziesz wykonywać więcej takich czynności, naturalnie zaczniesz trząść się ze smutku w zdrowy i pozytywny sposób.

Nie oznacza to, że nie wracasz na randki ani nie spotykasz nowych ludzi, ale sposób myślenia, z którego to robisz, jest zupełnie inny. Działasz z ciekawości i radości zamiast zazdrości. To sprawi, że na dłuższą metę będziesz znacznie szczęśliwszy, bez względu na to, jak się sprawy potoczą.

Dodatkową korzyścią jest to, że ludzie zawsze są zainteresowani innymi ludźmi, którzy wiodą najlepsze życie . Niezależnie od tego, czy w trakcie spotkania spotkasz kogoś nowego, czy też chcesz w którymś momencie wrócić do swojego byłego, będziesz również bardziej atrakcyjny dla potencjalnych partnerów.

3. Myślenie o swoim byłym jako o „jedynym”

„Mój ex to jedyny” to kolejna myśl, której wielu z nas prawdopodobnie doświadczyło w takim czy innym czasie. Żyjemy w kulturze, która podsyca ideę „Jedynego”, a zwłaszcza poprzez filmy i programy, które oglądamy.

Przypomnij sobie filmy Disneya, które widziałeś jako dziecko – zawsze był tylko jeden idealny partner dla głównego bohatera. Kopciuszek i Książę z bajki. Roszpunka i Flynn. Mulan i Shange.

Od najmłodszych lat uczono nas wierzyć, że istnieje „Jeden” i to właśnie przyniesie nam szczęście lub nasze własne szczęście i długo.

Oto dlaczego skupianie się na „Jedynym” nie działa.

Ironia polega na tym, że kiedy jesteśmy zależni od kogoś innego, aby uczynić nas szczęśliwymi, nigdy nie będziemy tak naprawdę szczęśliwi w żadnym związku.

W rzeczywistości dr Randi Gunther jest psychologiem klinicznym i doradcą małżeńskim praktykującym w południowej Kalifornii, mówi, że im bardziej kierujemy nasze własne pragnienie szczęścia na naszych partnerów, tym bardziej prawdopodobne jest, że związek się rozpadnie na dłuższą metę. .

Yikes.

4. Daj mu przestrzeń

Zawsze daj swojemu byłemu trochę miejsca. To jest absolutnie konieczne.

Ponieważ dając swoją byłą przestrzeń, dajesz im czas na zastanowienie się nad dobrymi rzeczami w związku i ostatecznie tęsknisz za tobą.

Możesz pomyśleć, że twój były po prostu pójdzie dalej, gdy będzie miał trochę miejsca. To ryzyko, które musisz podejmować swobodnie.

Wiem, że dawanie byłym przestrzeni wydaje się trudne i sprzeczne z intuicją, ale pozostawienie ich samych jest jednym z najlepszych sposobów przywrócenia ich do swojego życia.

Trzeba to jednak zrobić w bardzo specyficzny sposób. Nie chcesz po prostu odciąć całej komunikacji. Musisz porozmawiać z podświadomością swojego byłego i sprawić, by wydawało się, że naprawdę nie chcesz z nim teraz rozmawiać.

Wskazówka dla profesjonalistów:

Wyślij ten tekst „Brak komunikacji”

– „Masz rację. Najlepiej, jeśli teraz nie rozmawiamy, ale w końcu chciałbym zostać przyjaciółmi ”. –

Ten musi zostać wysłany do twojego byłego we właściwym czasie, aby był naprawdę skuteczny.

Ale podoba mi się to, że komunikujesz się z nimi, że nie musisz już więcej rozmawiać. Zasadniczo mówisz, że nie potrzebujesz już ich do odgrywania żadnej roli w Twoim życiu.

Dlaczego to jest takie dobre?

Wywołujesz „strach przed stratą” w swoim byłym, który ponownie wywoła ich pociąg do ciebie.

Dowiedziałem się o tym tekście od Brada Browninga, który pomógł tysiącom mężczyzn i kobiet odzyskać swoich byłych. Nie bez powodu posługuje się pseudonimem „maniak relacji”.

Bez względu na to, jaka jest twoja sytuacja – lub jak bardzo zawiedliście, odkąd zerwaliście – udzieli ci wielu przydatnych wskazówek, które możesz natychmiast zastosować.

5. Stań się emocjonalnie niezależny od swojego byłego

Jaki jest więc klucz do utrzymania długoterminowych relacji w przyszłości z nowym partnerem lub nawet byłym?

Dowiedz się, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy i pewny siebie niezależnie od partnera.

Jak Alyssa „Lia” Mancao, licencjonowanym klinicznym pracownikiem socjalnym i certyfikowany terapeuta poznawczo, akcji na mindbodygreen :

„[Zależność od emocji] jest bardzo powszechna: jest to idea, że ​​nasze szczęście zależy od czegoś poza nami. Jest to znane jako uzależnienie emocjonalne; dzieje się tak wtedy, gdy nasze uczucia i poczucie własnej wartości opierają się na czynnikach zewnętrznych, takich jak to, jak inna osoba myśli o nas. Ale jeśli chcemy znaleźć poczucie spokoju w sobie i naszych związkach, ważne jest, aby przejść od emocjonalnej zależności i do emocjonalnej niezależności ”.

Dlatego działa niezależność emocjonalna.

Skupiając się na tym, by stać się szczęśliwym, niezależnie od tego, czy Twój były wraca, czy nie, w każdym razie przygotujesz się na długotrwałe szczęście.

Trwałe szczęście jest czymś, co kultywujesz od wewnątrz, a nie czymś, co znajdujesz poza sobą. Tak więc rozwijanie niezależności emocjonalnej będzie ci służyło nie tylko teraz, ale do końca życia.

6. Odwróć się

Oto jedna rzecz – na pewno chcesz być zajęty po zerwaniu. To świetny pomysł, aby wyjść poza dom i spędzać czas z ludźmi, którzy Cię kochają, rozśmieszają i czują się dobrze.

To także świetny pomysł, aby zacząć poznawać nowych ludzi i umawiać się z nimi, aby przypomnieć sobie, że jesteś atrakcyjny i pożądany. To wszystko są wspaniałe rzeczy do zrobienia!

Ale, jak omówiliśmy, najlepiej wykorzystać ten czas na odkrycie własnych źródeł wewnętrznego szczęścia i radości. To, w jaki sposób chcesz się rozpraszać, jest niezwykle ważne.

Dlaczego rozproszenie uwagi dla samego odwrócenia uwagi nie działa:

Wiele razy ludzie wpadają w pułapkę rozpraszania się rzeczami, które w rzeczywistości nie poprawiają im samopoczucia, jak oglądanie Netflix i YouTube, przebywanie poza domem za późno lub zbyt duże jedzenie i picie.

Zamiast tego wykorzystaj ten czas, aby zająć się pozytywnymi rzeczami, takimi jak wzięcie nowej klasy, ponowne nawiązanie kontaktu ze starym przyjacielem, wolontariat lub zrobienie czegoś specjalnego dla ukochanej osoby „tylko dlatego”.

7. Ustal celowe cele, aby mniej tęsknić za swoim byłym

Ale nawet lepiej, jeśli potrafisz bardzo celowo myśleć o tym, jak się rozpraszasz. Zerwanie to wspaniała okazja do oceny całego swojego życia i tego, co może lub może być niezrównoważone.

Zamiast pozostawać zajęty tylko po to, by być zajętym, zaplanuj, jak możesz pracować nad kluczowymi obszarami swojego życia i śledź swoje postępy.

  • Jaka jest Twoja kondycja i zdrowie? Czy możesz ćwiczyć więcej lub zdrowiej się odżywiać?
  • Jak ci idzie kariera? Czy robisz coś, co kochasz i co przynosi spełnienie?
  • Jak twoje finanse? Czy byłby to dobry czas, aby nauczyć się więcej umiejętności finansowych i popracować nad stworzeniem większego bezpieczeństwa finansowego w swoim życiu?
  • Jakie są twoje przekonania o życiu i prawdziwym celu? Czy mógłbyś wykorzystać ten czas na zgłębienie ważniejszych kwestii życia?
  • Jakie są twoje inne kluczowe relacje? Czy masz jakieś inne relacje, które wymagają uwagi i poprawy?
  • Jak wygląda twoja samoopieka? Czy każdego dnia robisz rzeczy, które dodają Ci energii, pasji, radości i szczęścia?

Jeśli którykolwiek z tych obszarów czuje się nie tak, to teraz jest świetny czas na zbadanie i pracę nad tym tematem.

Zrób plan, który pomoże Ci nie przegapić swojego byłego, skupiając się zamiast tego na rzeczach, które pomagają Ci poprawić całe życie.

Dlaczego wyznaczanie celowych celów działa:

Łatwo jest stracić z oczu szerszy obraz naszego życia, kiedy odwracamy uwagę od nieudanych czynności. Wyznaczanie celowych celów dotyczących obszarów, które chcemy poprawić w naszym życiu, pomaga nam skupić się na sobie.

Działanie – lub odwrócenie uwagi – które podejmujemy polega na dodaniu czegoś znaczącego do naszego życia, zamiast po prostu uciekać lub uciekać. To niewielka zmiana sposobu myślenia, która robi ogromną różnicę.

Im bardziej skupiasz się na „odwracaniu uwagi” od rzeczy, które poprawiają twoje ogólne szczęście, tym coraz mniej będziesz nieuchronnie tęsknić za swoim byłym.

Chcesz odzyskać swojego byłego? 8 do 14 obejmuje Cię

Niektórzy ludzie stwierdzą, że po skupieniu się na kultywowaniu własnego szczęścia, nadal tęsknią za swoim byłym i chcą wrócić do siebie.

Wspaniałą wiadomością jest to, że jeśli wykorzystałeś ten czas, aby skupić się na sobie, twoje pragnienie powrotu do siebie prawdopodobnie pochodzi z jasnego miejsca. A to oznacza, że ​​szanse na rozwinięcie się związku w dłuższej perspektywie są znacznie większe.

Więc co robisz?

8. Spraw, by twój były zazdrosny

Kto nie doświadczył tej myśli po zerwaniu?

Jest to niezwykle powszechna reakcja, ponieważ nasz umysł automatycznie przeskakuje do logiki „Jeśli tylko mogę wzbudzić w nim zazdrość, to on też będzie za mną tęsknił”.

Chodzi o to, że wzbudzenie zazdrości w twoim byłym może być naprawdę skuteczne, jeśli zrobisz to dobrze.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem jest spędzanie czasu z innymi ludźmi, nie musisz z nimi spać ani nawet umawiać się z nimi. Po prostu spędzaj czas z innymi i pozwól swojemu byłemu to zobaczyć.

Zazdrość to potężna rzecz; Użyj go na swoją korzyść. Ale używaj go mądrze.

Jeśli masz ochotę na przygodę, wypróbuj ten tekst „Zazdrość”

– „ Myślę, że to był wspaniały pomysł, że zdecydowaliśmy się zacząć spotykać się z innymi ludźmi. Po prostu chcę teraz być przyjaciółmi! ”-

Mówiąc to, mówisz swojemu byłemu, że tak naprawdę spotykasz się teraz z innymi ludźmi… co z kolei sprawi, że będą zazdrośni.

To coś dobrego.

Komunikujesz swojemu byłemu, że tak naprawdę jesteś poszukiwany przez innych. Wszystkich nas pociągają ludzie poszukiwani przez innych. Mówiąc, że już się spotykasz, prawie mówisz, że „to twoja strata!”

Po wysłaniu tego tekstu znowu zaczną do Ciebie pociągać z powodu „lęku przed stratą”, o którym wspomniałem wcześniej.

To był kolejny tekst, którego nauczyłem się od Brada Browninga, bez wątpienia mój ulubiony trener online „odzyskaj swojego byłego”.

9. Pokaż swojemu byłemu, jak się zmieniłeś i ewoluowałeś

Po pierwsze – musisz pokazać swojemu byłemu, że urosłeś i zmieniłeś się od zerwania.

Niezależnie od tego, czy zerwałeś ze swoim byłym, czy oni zerwali z tobą, musisz mu pokazać, że nie jesteś tą samą osobą , którą rozstawałeś.

Ponieważ wykonałeś swoją pracę, będą w stanie zobaczyć tę zmianę w tobie i znacznie bardziej prawdopodobne, że potraktują twoje przedsięwzięcia poważnie.

10. Walcz o swojego byłego

Twój były może potrzebować przekonania, że ​​szczerze się zmieniłeś, więc upewnij się, że pokazujesz mu sensowne i celowe działania.

Może to być spowodowane naprawieniem zła, które wcześniej popełniłeś. Może to być gest, który pokazuje, że naprawdę słyszysz i słuchasz ich obaw. Daj z siebie wszystko, ale pamiętaj, że ostatecznie to ich decyzja. Jeśli czują presję, aby wrócić do ciebie, prawdopodobnie będą się bardziej opierać.

Więc metaforycznie walcz o nich, będąc celowym w swoich działaniach, ale nie przesadzaj do tego stopnia, że ​​twoje gesty wydają się obliczone lub nieszczere.

W tym momencie i ze względu na całą pracę nad rozwojem osobistym, którą wykonałeś, powinieneś mieć spokój umysłu wiedząc, że wszystko będzie w porządku – i znowu odnajdziesz szczęście – niezależnie od tego, czy oni zdecydują, że też chcą się z powrotem spotkać.

11. Przetwarzaj nierozwiązane emocje

Często myśli i wspomnienia pojawiają się w naszej świadomości, ponieważ nie przetworzyliśmy ich w pełni i nie przepracowaliśmy. Dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na przetworzenie nierozwiązanych emocji wynikających z relacji z byłym.

Dziennik, porozmawiaj o uczuciach z zaufanym przyjacielem lub porozmawiaj o takich rzeczach z terapeutą. Wtedy możesz upewnić się, że nie wprowadzasz żadnych starych emocji do nowego związku.

12. Oprzyj się pokusie porównywania innych do swojego byłego

To naturalne, że chcesz porównywać innych do swojego byłego, ale kiedy to robisz, tracisz okazję do pełniejszego poznania nowych ludzi w swoim życiu.

Podchodź do randek i poznawaj nowych ludzi z ciekawością. Potraktuj odkrywanie wyjątkowości każdej nowej osoby jako przygodę, w którą należy się wyruszyć.

Może być kuszące, aby postawić swojego byłego na piedestale, ale kiedy zdejmujesz go z piedestału, znacznie łatwiej jest uwierzyć, że 1) jesteś godzien ponownego zakochania się i 2) że inni są warci Twojej miłości.

13. Umów się na chwilę

Kto powiedział, że musisz umawiać się z kimś innym, żeby się dobrze bawić? Cotygodniowa randka ze sobą może być niesamowitym sposobem na odkrycie tego, co sprawia Ci największą przyjemność podczas budowania własnej pewności siebie.

Zabierz się do kina. Odwiedź ulubione muzeum. Wypij filiżankę kawy lub kieliszek wina ze swoją ulubioną książką. Wybierz się na epicką wędrówkę lub przejażdżkę rowerem górskim. Przejrzyj swój ulubiony sklep tylko dlatego.

Kiedy skupiasz się na robieniu rzeczy, które kochasz i spędzaniu czasu na sobie, możesz po prostu odkryć, że sam możesz mieć tyle samo radości, co ze swoim byłym – jeśli nie więcej!

14. Śledź swoje postępy

Doskonałym czynnikiem motywującym za każdym razem, gdy uczysz się nowej umiejętności lub rozwijasz nowy nawyk, jest śledzenie postępów .

Prowadź dziennik lub notuj codziennie kilka notatek o tym, jak się czujesz i co robisz. Chociaż nadal możesz myśleć o swoim byłym i tęsknić za nim, łatwiej będzie zauważyć, jak daleko zaszedłeś, jeśli masz zapis swoich postępów.

Mając rekord, do którego można się odnieść, myśl „Tak bardzo tęsknię za moim byłym” może szybko zmienić się w „Wow! Tęsknię teraz za moim byłym o wiele mniej niż miesiąc temu ”. To ogromna wygrana i motywacja do dalszego rozwoju.

Idź naprzód

Jak już omówiliśmy – i bez względu na to, czy chcesz wrócić do swojego byłego, czy nie – kluczem jest ciągłe robienie postępów i rozwijanie tego, kim jesteś jako osoba.

Uczucie tęsknoty za byłym jest całkowicie normalne, a także okazja, aby głębiej zagłębić się w to, co naprawdę sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy na twoich warunkach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wrócić do swojego byłego, czy nie, kolejne kroki będziesz stawiać jako najbardziej kompletna i najszczęśliwsza wersja siebie, czyli dokładnie od miejsca, od którego chcesz rozpocząć następny rozdział – bez względu na to, jaką wielką przygodę może to być.