Jak sprawić, by znów się w Tobie zakochał: 12 kluczowych trików

Jesteś w kochającym, opiekuńczym związku, ale nie możesz powstrzymać się od pragnienia, by nadal chciał cię tak, jak robił to, kiedy pierwszy raz się spotkałeś.

Czy to brzmi znajomo?

Jeśli tak, nie martw się – nie jesteś sam.

Z biegiem czasu w naturalny sposób wpadamy w nawyki i wygodne wzorce z naszymi partnerami i może zacząć się wydawać, że on traci tę początkową atrakcję, która nie mogła powstrzymać go od Ciebie.

Seks staje się nawykiem zamiast spontanicznego, a twoje codzienne rozmowy toczą się wokół tych samych rzeczy.

Chociaż nie ma nic złego w byciu wygodnym, nie chcesz wpaść w pułapkę utraty tej początkowej iskry ze swoim partnerem.

Jeśli chcesz mieć niezawodny plan odzyskania swojego byłego, zapoznaj się Podręcznik 80 sztuczek psychologicznych jak odzyskać EX.

Musisz zatrzymać go w sobie, ponownie aktywować w nim seksualne pragnienie i przypomnieć mu o wszystkich powodach, dla których nie mógł ci się oprzeć.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego mężczyźni tracą zainteresowanie i jak możesz ponownie zapalić tę iskrę i sprawić, że twój mężczyzna znów się w tobie zakocha, wykonując zaledwie 12 prostych kroków.

Dlaczego mężczyźni tracą zainteresowanie w pierwszej kolejności?

Istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni mogą stracić ten początkowy ogień i pragnienie ciebie. Należy pamiętać, że na początku większości kwitnących związków obaj partnerzy stawiają swoje najlepsze strony.

Oczywiście bardziej starasz się dbać o swój wygląd, sposób traktowania partnera i jesteś gotów pójść o krok dalej dla jego przyjemności lub szczęścia.

W miarę upływu czasu zaczynamy odprężać się z powrotem w naszym zwykłym ja, a jako istoty przyzwyczajenia mamy tendencję do powrotu do codziennych rutyn.

To niekoniecznie powstrzyma twojego mężczyznę przed kochaniem cię, ale będzie miało wpływ na twoje życie seksualne i romantyczną intymność.

Oto niektóre oznaki, że twój mężczyzna nie cierpi za tobą tak, jak kiedyś:

  • Nie przejmuje się tym, czy uprawiasz seks, czy nie (w przeciwieństwie do tego, że chce tego przez cały czas na początku związku)
  • Nie komplementuje cię tak bardzo
  • Nie tęskni za tobą, kiedy wychodzisz, ani nie piszesz i nie dzwoni tylko po to, aby usłyszeć twój głos podczas twojej nieobecności
  • Traci zainteresowanie twoimi rozmowami lub robieniem rzeczy razem

Nigdy nie jest przyjemnie czuć, że ktoś, kogo kochamy, przestaje pasjonować się nami lub związkiem, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​można to naprawić.

Zapoznaj się z 12 rzeczami, które z łatwością możesz wdrożyć w swoim codziennym życiu, a które sprawią, że twój mężczyzna będzie cię pożądał bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

12 sposobów, aby twój mężczyzna znów się w tobie zakochał

1) Wykorzystaj element zaskoczenia

Kiedy jesteście razem przez jakiś czas, łatwo jest poczuć się „komfortowo”. Spontaniczne, szalone randki, na których chodziłeś na początku związków, zmieniły się w dania na wynos i film na sofie.

Nawet w sypialni to, co kiedyś było przepełnionymi pasją sagami o uprawianiu miłości, kilka razy w tygodniu ograniczyło się do oszczędnego czasowo seksu i może się wydawać, że po prostu przestrzegasz rutyny. Oboje wiecie, co zrobić, aby przekroczyć linię mety, i nawet nie zawracacie sobie głowy dodawaniem odrobiny emocji.

Aby mężczyzna za tobą cierpiał, musisz trochę wstrząsnąć. Nie musisz szaleć, ale od czasu do czasu niespodziewane małe niespodzianki trzymają go na palcach i mile zaskoczą.

Za każdym razem, gdy planujesz randkę-niespodziankę w jakimś ekscytującym miejscu lub wprowadzasz coś nowego i perwersyjnego do sypialni, zacznie oczekiwać przyszłych niespodzianek, a jego zainteresowanie tobą i związkiem zostanie odnowione.

Jego pragnienie ciebie będzie się nasilać, ponieważ ciągle zastanawia się, co jeszcze masz schowane w rękawie. Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy lubimy być od czasu do czasu spontanicznie zaskoczeni.

2) Nie rezygnuj z wyglądu

Panie, wszyscy tam byliśmy. Na początku nie marzyłbyś nawet o tym, by pozwolić mu się zobaczyć bez wyglądania jak najlepiej, ale po roku nie będziesz się martwić o utrzymanie rutyny makijażu / woskowania / stylizacji włosów / pielęgnacji skóry.

Wspaniale jest czuć się komfortowo wokół swojego mężczyzny na tyle, aby być całkowicie naturalnym sobą, ale od czasu do czasu trochę przyprawić go z pewnością zainteresuje go i tęskni za tobą.

Kocha cię za to, kim jesteś, ale to nie znaczy, że nie doceniłby, że od czasu do czasu wkładasz trochę wysiłku.

Marla Martenson w The Dating Source wyjaśnia, jak mężczyźni pracują, jeśli chodzi o atrakcje wizualne:

Preferencje mężczyzn są zaprogramowane biologicznie, aby znaleźć atrakcyjne oznaki młodości i zdrowia, aby określić, które kobiety najlepiej nadają się do przenoszenia swoich genów. Może to zabrzmieć głupio i niesprawiedliwie, ale mężczyźni po prostu nie mogą na to poradzić. Mężczyźni są wzrokowcami.

Więc jeśli chcesz, aby twój mężczyzna za tobą tęsknił, włóż tę sukienkę, którą na tobie kocha, strząśnij starą pajęczynę i przypomnij mu o tym, co go najpierw pociągało.

3) Powiedz jego imię

Pseudonimy i pieszczotliwe określenia są słodkie, ale czasami może sprawić, że zapomnimy o nazywaniu naszych partnerów po imieniu.

Zwracanie się do kogoś po imieniu to potężne narzędzie. Nie tylko okazuje szacunek, ale także uderza głęboko w mężczyzn. Odwołuje się do ich pierwotnych instynktów, a świadomość, że kobieta jest naprawdę na nim skupiona, sprawi, że będzie bardziej zainteresowany powrotem.

Kiedy zwracasz się do faceta po imieniu, daje mu to znać, że koncentrujesz się na nim i tylko na nim. Ale najważniejsze jest, aby nie przesadzić.

Czas na właściwe chwile. Jeśli użyjesz go za dużo, przestanie postrzegać to jako coś pociągającego lub specjalnego.

Następnym razem, gdy będziesz na kolacji lub będziesz w ciemnym, przytulnym barze, popijając koktajle, spróbuj wrzucić jego imię podczas rozmowy. Zauważysz, że natychmiast zaczyna zwracać większą uwagę, gdy jest do niego bezpośrednio zwracany.

4) Spraw, by poczuł się jak bohater

Choć wydaje się to przestarzałe, sprawienie, że twój mężczyzna poczuje się jak bohater, nie wymaga odgrywania ról w kostiumie (chyba że jesteś w tym) ani zachowywania się jak dama w opałach.

Więc dlaczego sprawianie, że poczuje się bohaterem, sprawi, że będzie chciał cię bardziej?

Traktowanie go jak bohatera uaktywni w każdym mężczyźnie trzy bardzo ważne popędy; potrzeba czuć się docenianym i cenionym, szanowanym i dbać o tych, których kocha.

„Prosta prawda jest taka, że ​​twój mężczyzna niekoniecznie chce być bohaterem akcji. Ale ma biologiczną potrzebę bycia twoim bohaterem.

I jest to łatwiejsze niż myślisz.

Nie oznacza to, że musisz całkowicie polegać na nim lub działać słabiej, ale zrobienie mu miejsca na przejęcie kontroli w niektórych obszarach i czucie się użytecznym i potrzebnym zwiększy jego miłość i pragnienie do ciebie.

Więc następnym razem, gdy będziesz potrzebować czegoś, ale twoja duma powstrzymuje cię od proszenia o pomoc, pamiętaj, że twój mężczyzna doceni ten mały akt, w rezultacie doceni również ciebie.

Pamiętaj jednak, że nie możesz wyzwolić jego instynktu bohatera, po prostu dając mu podziw, gdy następnym razem go zobaczysz. Mężczyźni nie lubią otrzymywać nagród za udział. Zaufaj mi.

Mężczyzna chce poczuć się tak, jakby zasłużył na twój podziw i szacunek.

W jaki sposób?

Musisz znaleźć sposób, aby poczuł się jak twój bohater.

Jest w tym sztuka, która może być świetną zabawą, gdy wiesz dokładnie, co robić.

Ale wymaga to trochę więcej pracy niż tylko poproszenie go o naprawę komputera lub noszenie ciężkich toreb.

Jeśli potrafisz skutecznie wywołać ten instynkt, natychmiast zobaczysz wyniki.

Kiedy mężczyzna naprawdę poczuje się jak twój bohater, stanie się bardziej kochający, uważny i zainteresowany pozostaniem z tobą zaangażowanym, długotrwałym związkiem.

Instynkt bohatera to podświadoma motywacja, którą ludzie muszą przyciągać do ludzi, dzięki którym czuje się jak bohater. Ale jest to wzmocnione w jego romantycznych związkach.

Pisarka Hack Spirit, Pearl Nash, odkryła to na własne oczy i całkowicie odwróciła swoje życie od romantycznej porażki. Możesz przeczytać jej historię tutaj.

Najważniejsza wskazówka:

5) Nie lekceważ potęgi dotyku

Pamiętasz, jak na początku związku nie mogłeś oderwać rąk od siebie? Wróć do tego etapu.

Oczywiście, możesz nie mieć tyle czasu, a może dzieci i praca ograniczają Twoją intymność, ale dotykanie może być naprawdę proste i szybkie.

Czy całujecie się, kiedy się witacie, czy odchodzicie? Czy przytulasz go, kiedy miał długi dzień? Dotyk wykracza poza sam seks, to fizyczny kontakt, który pozwala mu wiedzieć, że jesteś tam dla niego.

Kiedy staniesz się stałym filarem komfortu w jego życiu, nie będzie mógł pomóc, ale pragnie twojego dotyku. Rick Chillot wyjaśnia, jak ważny jest dotyk i jak może on przyczynić się do długotrwałych relacji w Psychology Today :

Być może dlatego, że dotyk wpływa zarówno na dotykaną osobę, jak i tę, która go dotyka, jest to jeden z najbardziej podstawowych sposobów rozwijania i komunikowania intymności w romantycznym związku.

Jak wspomina Chillot, dotyk nie tylko sprawia odbiorcy przyjemność, ale może też pozytywnie wpłynąć na osobę dotykającą. Jest to więc korzystne dla obu stron.

To samo dotyczy sytuacji, gdy chcesz rozpalić w nim tę seksualną iskrę – lekkie dotknięcie jego uda podczas oglądania telewizji lub pociągnięcie ramienia lub szyi może wysłać wyraźne sygnały, że jesteś w nastroju.

6) Zachowaj tajemnicę niektórych rzeczy

W miarę upływu czasu i czujesz się dobrze ze swoim partnerem, może się okazać, że chcesz się z nim wszystkim podzielić. Chcesz podzielić się z nim każdym najdrobniejszym szczegółem z najnowszych plotek o Twoich znajomych lub podsumowania ostatniego oglądanego serialu.

To może być twój sposób na zbudowanie z nim bliższej więzi i utrzymanie go w pętli, ale dla większości mężczyzn może to stać się trochę nudne.

Nie oznacza to, że nie jest zainteresowany tym, co dzieje się w Twoim życiu, ale zbyt wiele rzeczy może zacząć irytować po pewnym czasie, więc staraj się unikać mówienia mu każdej przyziemnej myśli, która przychodzi ci do głowy.

Jak wyjaśnia to Paul Hudson w EliteDaily :

Trzymanie się tajemnicy jest kluczem do utrzymania romansu w każdym związku.

To sprawia, że ​​jesteś zainteresowany, a twój partner będzie tobą zainteresowany. Tajemnica sprawia, że ​​myślisz o osobie, z którą jesteś, i chcesz dowiedzieć się o niej więcej – być z nią i studiować ją.

Kiedy zaczniesz podawać mniej informacji, zacznie być bardziej zaciekawiony. Będzie chciał poznać szczegóły tego, jak minął wieczór z dziewczynami lub jak minął dzień w pracy.

7) Daj mu znać, że nadal jesteś atrakcyjna dla innych

Ten wymaga odrobiny taktu i ostrożności. Twoim celem nie jest wywołanie u partnera poczucia zdrady lub złości, ale odrobina zazdrości może sprawić, że będzie cię bolał i tęsknił za tobą.

Uwaga innych mężczyzn uświadomi mu, że nadal istnieje konkurencja i musi podnosić się do talerza, jeśli chce, abyś skupiał się wyłącznie na nim.

Więc następnym razem, gdy będziesz w restauracji lub barze, nie powstrzymuj się od małego kontaktu wzrokowego ani nie uśmiechaj się do kelnera lub innych facetów z grupy.

Nie musisz sięgać tak daleko, jak flirtowanie, ale gdy twój mężczyzna zobaczy innego faceta, który patrzy na ciebie, nie będzie w stanie pomóc w znalezieniu nieodpartego dla siebie.

Niezależnie od tego, czy byliście razem przez krótki, czy długi okres czasu, świadomość, że wciąż jesteście haczykiem, który zauważą inni mężczyźni, z pewnością wzbudzi w nim tę konkurencyjną naturę i sprawi, że zwróci wam więcej uwagi.

8) Wybierz się w podróż w dół pamięci

Jak często wspominasz „stare dobre czasy”? Czy zdarzyło Ci się siadać i patrzeć na zdjęcia z pierwszych randek?

Jeśli nie, teraz jest dobry moment na rozpoczęcie. Przypomnienie swojemu mężczyźnie, dlaczego w pierwszej kolejności się w tobie zakochał, przywoła wszystkie te dobre samopoczucie i przypływ podniecenia z początku randkowania.

Czasami możemy wpaść w rutynę i zapominamy, jak podniecony i euforyczny czuliśmy się, kiedy po raz pierwszy się w kimś zakochaliśmy.

Weź te stare wspomnienia i użyj ich jako katalizatora, aby wprowadzić nowe podekscytowanie do swojego związku, a podczas całego procesu twój mężczyzna w naturalny sposób zacznie cię pragnąć.

9) Bądź zajęta

Mężczyźni lubią pościg. Jest to coś, co jest zaprogramowane w ich DNA i jest w dużej mierze kontrolowane przez ich ego i chęć pokonania konkurencji.

Ekspert ds. Relacji dr Pam Spurr mówi:

Wielu mężczyzn uważa, że ​​pościg jest ekscytujący, a ich ego uderza w poczucie, że to właśnie on zwróci jej uwagę – i pójdzie do łóżka. Dodaj do tego fakt, że mężczyźni są bardzo skoncentrowani na celu, a nieuchwytny cel może wydawać się o wiele bardziej interesujący.

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wprowadzić małą pościg w swoim związku, ponieważ z pewnością dzieje się to tylko na początku, kiedy zaczynasz randkować?

Nie do końca. Są sposoby, aby twój mężczyzna gonił, pragnął i cierpiał za tobą, i jest to o wiele prostsze, niż ci się wydaje.

Wszystko, co musisz zrobić, to mieć własne życie. Bądź zajęty i upewnij się, że nie zawsze jesteś dostępny na każde jego skinienie.

Bycie wolnym dla niego sprawia, że ​​jest to dla niego zbyt łatwe i może szybko stracić zainteresowanie. Ale jeśli chce spędzać czas, ale masz już plany, wkrótce zda sobie sprawę, że jesteś niezależny i masz lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie i czekanie na niego, co tylko sprawi, że będzie chciał cię bardziej.

Atrakcyjne jest również dla mężczyzn, aby zobaczyć kobietę, która ma swoje własne sprawy. Będziesz miał więcej do omówienia, kiedy jesteście razem, a chwile, w których jesteście osobno, robiąc swoje, dadzą mu szansę tęsknić za tobą.

10) Przestań się zbytnio rozmyślać i ciesz się razem

Jeśli martwisz się o swój związek i dlaczego twój mężczyzna nie pragnie cię tak, jak kiedyś, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest rzucenie ciemnego cienia na twój wspólny czas.

Zamiast tego upewnij się, że czas, który spędzasz sam, jest najlepszy, jaki może być. Bądź kobietą, którą byłaś, kiedy oboje się poznaliście, beztroską i szukającą dobrej zabawy. Baw się i żartuj ze sobą tak jak kiedyś, i przypominaj mu, jak bardzo możesz być zabawny.

Twoje rozmowy w tamtych czasach byłyby mieszanką beztroski, przekomarzania się i pasji, więc zamiast nudnych codziennych rozmów, spróbuj trochę pomieszać.

Wreszcie, nie rób wszystkiego o swoim związku. Nie chcesz, aby poczuł się zmuszony do pragnienia ciebie bardziej; Twoim celem powinno być, aby zrobił to naturalnie.

11) Szczerze go pochwal

Nie tylko kobiety lubią być komplementowane, mężczyźni również lubią słyszeć głośno o ich pozytywnych cechach.

Ale jeśli chodzi o komplementowanie mężczyzny, musisz być szczery w swoich słowach i nie przesadzać.

Dianne Gottsman pisze o sile komplementu w HuffPost:

Komplement ma wielkie możliwości. Okazuje szacunek, podziw, aprobatę, wdzięczność, zaufanie, uznanie i nadzieję. Jedną z najbardziej hojnych rzeczy, jakie możesz zrobić w swoim życiu, jest okazanie komuś prawdziwego i znaczącego komplementu.

Kiedy komplementujesz swojego mężczyznę, przypominasz mu, że nadal widzisz wszystkie te cechy, w których się zakochałeś.

Robiąc to, zwiększysz także jego pewność siebie i sprawisz, że poczuje się świetnie. Zobaczy cię jako kogoś, kto go ceni, a to w zamian sprawi, że doceni cię bardziej.

Pamiętaj jednak, aby odpowiednio dobrać komplementy i upewnić się, że nie są to ogólne komplementy, które można komukolwiek przekazać. Dostosuj je do niego, używając terminów takich jak „Naprawdę lubię jak ty…” lub „Dobra robota za…”.

Komplementy mogą dotyczyć jego wyglądu, działań lub rzeczy, które osiągnął, więc upewnij się, że naprzemiennie dajesz mu komplementy.

12) Pobudzaj go psychicznie

Równie ważne, jak fizyczna atrakcja dla twojego mężczyzny jest fizyczna atrakcja, musisz także apelować do niego psychicznie i intelektualnie.

Nie oznacza to, że musisz wyjść i dowiedzieć się wszystkiego o jego pracy, aby móc zaimponować mu, gdy wróci z pracy, ale możesz zainteresować się tym, co lubi.

Jeśli wiesz, że jest autor, którego szanuje lub drużyna piłkarska, której podąża, trochę lekkich badań da ci wystarczająco dużo, aby wrzucić kilka faktów do rozmowy.

To sprawi, że Twój mężczyzna będzie zszokowany i zaskoczony, a także doceni, że poświęciłeś czas na zaangażowanie się w jego pasje.

To nie tylko rozpali jego pragnienie dla ciebie, ale także sprawi, że będzie chciał spędzać z tobą więcej czasu, ponieważ może rozmawiać o rzeczach, które lubi i czym jest zainteresowany.

Końcowe przemyślenia

Może się wydawać, że twój związek dobiega końca, gdy twój mężczyzna przestaje cię pragnąć, zwłaszcza jeśli rozpocząłeś swój związek z pasją. Dobra wiadomość jest taka, że ​​można to ponownie rozpalić, po prostu wiedząc, czego mężczyźni chcą w związku.

Mając to na uwadze, utrzymanie iskry i zainteresowania mężczyzny tobą wymaga pewnego wysiłku i chociaż zdecydowanie nie powinno to być tylko obowiązkiem kobiety, wykonanie tych prostych kroków może spowodować znaczące zmiany w tym, jak twój mężczyzna cię widzi.

I nigdy nie wiadomo, wykonanie tych kroków może po prostu wydobyć trochę więcej twojej wewnętrznej iskry.