Jak odzyskać swojego byłego chłopaka… na dobre! 15 kluczowych kroków do podjęcia

Czy zadajesz sobie pytanie „jak mogę odzyskać mojego byłego chłopaka?”

Kiedy właśnie zerwałeś ze swoim chłopakiem, może się wydawać, że w twoim życiu jest ziejąca dziura.

Świat wydaje się starzejszy, nieco bardziej szary niż wcześniej.

Może on cię rzucił, a może to ty to zrobiłeś. Cokolwiek to było, musisz zdecydować, co dalej.

Można było błądzić, zastanawiając się, co mogło być. Albo możesz spróbować go odzyskać.

Wiem, który zrobiłbym na twoim miejscu.

Jeśli chcesz mieć niezawodny plan odzyskania swojego byłego, zapoznaj się Podręcznik 80 sztuczek psychologicznych jak odzyskać EX.

W tym artykule pomogę Ci dokładnie dowiedzieć się, jak odzyskać swojego byłego chłopaka.

Jednak odzyskanie go oznacza zrozumienie sposobu myślenia mężczyzn, prawdziwego zbadania swojego związku i podjęcia decyzji, czy naprawdę lepiej będziecie razem.

Zanim więc przejdę do 15 wielkich sposobów na odzyskanie go, najpierw zbadajmy, dlaczego mężczyźni porzucają związki.

5 powodów, dla których mężczyźni opuszczają związek

Musisz zrozumieć, dlaczego dokładnie związek się zakończył.

Może jedna osoba skrzywdziła partnera w sposób, którego nie można było od razu wybaczyć, poprzez oszukiwanie lub kłamstwo.

A może po prostu oddaliliście się od siebie i ktoś ostatecznie przerwał związek, który był już w połowie martwy.

Ale w większości przypadków, gdy związek kończy się po powolnym, frustrującym i mylącym zakończeniu, istnieją pewne podstawowe powody, dla których mężczyźni odchodzą lub tracą miłość w związkach.

Zrozumienie tych powodów pomoże ci dokładnie ustalić, jak odzyskać swojego byłego chłopaka.

1. Twoje cele były niezgodne

Może ty i twój chłopak nie zgadzaliście się w ważnych sprawach, których po prostu nie mógł odpuścić.

Zapytaj siebie:

 • Oboje chcecie mieć dzieci, czy nie chcecie dzieci?
 • Czy oboje chcecie mieszkać w tym samym miejscu za dziesięć lat?
 • Czy oboje macie podobne plany zawodowe, które nie staną na przeszkodzie w związku?
 • Czy oboje macie podobne wizje, jak chcecie, aby przebiegało wasze życie?

Niezgoda w którymkolwiek z tych punktów może być poważnym przełomem, bez względu na to, jak silna może być Twoja miłość.

2. Nie wiedziałeś, czego chciał od związku

Zerwałeś z jakiegoś powodu.

Więc jeśli chcesz odzyskać swojego byłego chłopaka, musisz dowiedzieć się, co poszło nie tak w związku. I napraw wszelkie problemy, które leżą u twoich stóp.

Jedną z pomocnych rzeczy jest przemyślenie tego, co motywuje mężczyzn w związkach. Czego on właściwie od ciebie chce?

Niedawno natknąłem się na fascynującą nową koncepcję w psychologii relacji, która tak wiele wyjaśnia o mężczyznach – instynkt bohatera.

Zgodnie z instynktem bohatera, mężczyźni mają wbudowane pragnienie czegoś „większego”, co wykracza poza miłość czy seks. To dlatego mężczyźni, którzy pozornie mają „idealną dziewczynę”, wciąż są nieszczęśliwi i ciągle szukają czegoś innego – lub, co najgorsze, kogoś innego.

Mówiąc najprościej, mężczyźni mają biologiczny popęd, by czuć się potrzebni, czuć się ważni i dbać o kobietę, na której mu zależy.

Jak twierdzi James, męskie pragnienia nie są skomplikowane, po prostu źle rozumiane. Instynkty są potężnymi siłami napędowymi ludzkiego zachowania, a dotyczy to zwłaszcza tego, jak mężczyźni podchodzą do swoich relacji.

Tak więc, gdy instynkt bohatera nie zostanie wyzwolony, jest mało prawdopodobne, aby mężczyźni byli zadowoleni w związku. Powstrzymuje się, ponieważ bycie w związku jest dla niego poważną inwestycją. I nie „zainwestuje” w ciebie w pełni, jeśli nie nadasz mu sensu i nie sprawisz, że poczuje się niezbędny.

Jak wyzwalasz w nim ten instynkt? I dać mu poczucie sensu i celu?

W autentyczny sposób musisz po prostu pokazać swojemu mężczyźnie, czego potrzebujesz i pozwolić mu podnieść się, aby to spełnić.

Uruchamiając ten bardzo naturalny męski instynkt, nie tylko wzmocnisz jego pewność siebie, ale także pomożesz w przeniesieniu następnego etapu twojego związku na wyższy poziom.

3) Zgubił się z tobą

W idealnym związku wzajemnie się wzmacniacie. Robicie sobie lepsze wersje siebie; razem jesteście silniejsi i pełniejsi.

W rzeczywistości niektórzy mężczyźni tracą poczucie własnej tożsamości lub tożsamości w związku.

Mężczyźni cenią swój samotny czas i swoje męskie jaskinie i potrzebują przestrzeni z dala od związku, aby być ze sobą.

Kiedy czują, że ich partner przejmuje zbyt dużą część ich życia, przestrzeni i ogólnego poczucia siebie, mogą zacząć czuć się wyjątkowo niekomfortowo. Wynik? Odsuwają się od ciebie emocjonalnie.

Oto kilka oznak, że może tak być:

 • Walczyłeś o „zmianę lub naprawienie” go
 • Nie zawsze chce przedstawiać Ci swoje hobby lub przyjaciół
 • Wołał cię za to, że go nagabywałeś
 • Jest nieśmiały, aby pokazać ci pewne części siebie
 • Trudno jest zmusić go do otwarcia się przed tobą

Dla mężczyzn znalezienie partnera, który szanuje wszelkie granice, jest najważniejszą częścią znalezienia długoterminowego partnera.

4) Związek stał się emocjonalnym ciężarem

W zdrowym związku oboje partnerzy czują się równi i szczęśliwi w związku, a w grę wchodzi ciężar emocjonalny.

Oboje partnerzy mają własne szczęście i własne życie, a razem sprawiają, że wzajemne sytuacje są lepsze i bardziej żywe.

Prawdziwa sytuacja może być taka, że ​​twój mężczyzna czuje, że musi dać ci zbyt dużo emocjonalnie . Niezależnie od tego, czy jest dokładny, czy nie, czuje, że zapewnienie szczęścia stało się jego zadaniem.

Oto kilka rzeczy, które mogłeś zrobić, aby poczuł się w ten sposób:

 • Uważasz, że był ci winien pewne rzeczy tylko dlatego, że jesteś w związku
 • Chcesz, żeby wiedział, czego chcesz, nie mówiąc mu, bo uważasz, że dobry chłopak powinien być w stanie lepiej Cię zrozumieć
 • Ukarałeś go emocjonalnie, gdy nie zachowywał się tak, jak chciałeś, aby grał, zmuszając go do błagania o twoją miłość lub przebaczenie
 • Stworzyłeś środowisko, w którym czasami się ciebie boi, ponieważ nie może przewidzieć, czy pewnego dnia będziesz trudny, czy łatwy.

Wszyscy chcemy miłości, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Jednak kiedy miłość w związku zostaje przeważona przez odpowiedzialność za niesienie szczęścia innej osoby, powoli osłabia to wartość związku, dopóki nie będzie sensowniej go opuścić.

5) Zanikło fizyczne przyciąganie

To naturalne, że mężczyźni i kobiety pozwalają sobie na związek. Nie pracujemy nad naszym wyglądem fizycznym, jak kiedyś.

I nie chodzi tylko o bycie atrakcyjnym fizycznie; pociągają nas również partnerzy, którzy dbają o siebie i szanują swoje ciało i zdrowie.

Utrata atrakcyjności fizycznej w związku może być trudna do zniesienia, ponieważ miłość może nadal istnieć, ale część tego, co wspiera miłość, zniknęła.

15 sposobów na odzyskanie byłego chłopaka

1. Weź oddech

Zacznijmy od słowa o tempie.

Jeśli nadal czujesz się nieswojo po rozstaniu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest szczerze wobec siebie, czy w ogóle naprawdę chcesz go z powrotem.

Czasami chęć naciśnięcia przycisku resetowania jest reakcją na szok związany z zerwaniem lub nagłe poczucie samotności. Jesteśmy bardzo dobrzy w spoglądaniu z czułością wstecz na związek, który mógł nie wydawać się taki wspaniały, kiedy w nim faktycznie byliśmy.

Te rzeczy o nim, które cię denerwowały? Tak, nadal będą cię denerwować w przyszłości. Czasy, kiedy nie mieliście sobie nic do powiedzenia? To się powtórzy.

Chodzi mi o to.

Jeśli naprawdę jest dla ciebie odpowiednim facetem, walcz zębami i pazurami, aby go odzyskać. Jeśli myślisz tylko: „cóż, przypuszczam, że jest trochę lepszy niż żaden chłopak”, to przejdź dalej.

Poświęć trochę czasu, aby naprawdę przemyśleć, czego chcesz i dlaczego tego chcesz. Daj sobie określoną ilość czasu – tydzień lub miesiąc. Następnie wróć do tego.

Możesz być zaskoczony, że nawet po krótkim czasie nie wygląda on na osobę, o której myślisz, że jest.

2. Czy można naprawić twój związek?

Gdy masz już czas i przestrzeń do przemyślenia, musisz dokładnie przyjrzeć się związkowi, który miałeś. A potem zdecyduj, czy rzeczy, które cię rozdzieliły, są rzeczami, z którymi oboje będziecie w stanie sobie poradzić, aby powstrzymać je od ponownego rozdzielenia.

Na przykład, jeśli zerwałeś, ponieważ chcesz mieć dzieci, a on nie, wtedy musisz zdecydować, czy jest to coś, na co któreś z was prawdopodobnie zmieni zdanie. Jeśli nie, to nie ma sensu z nim wracać.

W pewnym momencie pojawi się ta sama kwestia i każdy z was będzie trzymał się poglądów, które zawsze wyznawaliście.

Nie ma sensu wracać z nim tylko ze względu na to. Musisz mieć pewność, że tworzysz coś naprawdę znaczącego i trwałego.

Samo pragnienie ciepłego ciała w nocy nie jest wystarczającym powodem do powrotu do siebie.

3. Daj mu przestrzeń (ale bądź mądry)

Kiedy z kimś zerwaliśmy, zwykle czujemy niemal przytłaczającą chęć wyciągnięcia ręki i skontaktowania się z nim.

Wierzysz, że jeśli możesz z nim porozmawiać, wyjaśnić, jak się czujesz i czego chcesz, to wróci do ciebie.

Życie rzadko jest tak proste.

Jedyne, co naprawdę będziesz robić, to umieszczać go w pozycji, w której będzie mógł ponownie cię odrzucić i zranić. Mężczyźni lubią czuć się pożądani, ale lubią też mieć kontrolę. Jeśli zacznie cię postrzegać jako zbyt zdesperowanego lub zbyt potrzebującego, ucieknie w drugą stronę.

Może się wydawać, że twój były po prostu pójdzie dalej, gdy będzie miał trochę miejsca. To ryzyko, które musisz podejmować swobodnie.

Wiem, że zapewnienie im przestrzeni wydaje się trudne i sprzeczne z intuicją, ale pozostawienie go samego jest jednym z najlepszych sposobów przywrócenia go do swojego życia.

Trzeba to jednak zrobić w bardzo specyficzny sposób. Nie chcesz po prostu odciąć całej komunikacji. Musisz porozmawiać z podświadomością swojego byłego i sprawić, by wydawało się, że naprawdę nie chcesz z nim teraz rozmawiać.

Spróbuj wysłać im tekst „Brak komunikacji”.

– „Masz rację. Najlepiej, jeśli teraz nie rozmawiamy, ale w końcu chciałbym zostać przyjaciółmi ”. 

Podoba mi się to, że komunikujesz się z nimi, że nie musisz już mówić. W gruncie rzeczy mówisz, że tak naprawdę nie potrzebujesz ich do odgrywania jakiejkolwiek roli w twoim życiu.

Dlaczego to jest takie dobre?

Wywołujesz „strach przed stratą” w swoim byłym, który ponownie wywoła ich pociąg do ciebie.

Bez względu na to, jaka jest twoja sytuacja – lub jak bardzo zawiedliście, odkąd zerwaliście – udzieli ci wielu przydatnych wskazówek, które możesz natychmiast zastosować.

4. Skoncentruj się na właściwej rzeczy

Niebezpieczeństwo polega na tym, że cała twoja uwaga będzie skupiona na odzyskaniu swojego byłego chłopaka. Postrzegasz to jako swój główny cel i robisz wszystko, aby to osiągnąć.

Musisz myśleć szerzej.

Twoim głównym celem powinna być długa i pełna miłości więź.

Chociaż powrót do siebie jest koniecznym pierwszym krokiem w tym kierunku, nie jest to środek do celu. Nigdy tego nie zapomnij.

Nie chodzi tylko o „wygrywanie”, przynajmniej nie w tym wąskim znaczeniu. Prawdziwą wygraną będzie prawdziwie trwały związek.5. Wywierać pozytywny wpływ na jego życie

Bez względu na to, jak czyste było zerwanie, twój teraz były chłopak prawdopodobnie kojarzy cię z negatywnymi emocjami.

Skupiając się na budowaniu przyjaźni i zapewnianiu mu towarzystwa, zacznie kojarzyć ci się z bardziej pozytywnymi doświadczeniami.

To nie znaczy, że musisz być kobietą „tak”. Uzyskanie pozytywnego wpływu na jego życie oznacza szanowanie jego granic oraz wspieranie jego zainteresowań i kariery.

Musi wiedzieć, że jesteście gotowi wyjść poza walki i kłótnie, które mieliście, kiedy byliście razem.

Kiedy myśli o tobie, powinien niecierpliwie czekać na spędzenie z tobą czasu, zamiast obawiać się zbliżającej się kłótni lub walki.

6. Mężczyźni chcą tego, czego nie mogą dostać

Jest to niestety absolutnie prawdziwe. I musisz to wykorzystać, aby przywrócić go do swojego życia.

Każda bariera, którą stawiasz mu na drodze do ciebie, staje się wyzwaniem, któremu nie może się oprzeć. Zachowując dystans, zwiększasz swoją wartość w jego oczach.

Nie chodzi jednak tylko o zniknięcie. Przeprowadzka do starej chaty z bali na Alasce sprawia, że ​​stajesz się niedostępny, ale prawdopodobnie nie odnowi twojego związku. Musi cię podziwiać z daleka.

Na szczęście Facebook i Instagram mogą zrobić to za Ciebie.

Nie musisz się afiszować ani publikować zdjęć, na których jesteś rozpakowany wokół innych facetów. Chodzi bardziej o życie. Wygląda na silnego, pewnego siebie i szczęśliwego.

Jeśli uzna, że ​​bez niego nic ci nie jest, w jego oczach staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Bycie „nie do zdobycia” to numer jeden, w jaki sposób sprawisz, że będzie cię ścigał, a nie na odwrót. Nie ma wyzwania w zdobyciu dziewczyny, która desperacko pragnie wygrać.

Mężczyźni lubią misję; zadanie, które je podważa . Jeśli ograniczysz jego dostęp do ciebie, może to zmienić „chcesz go z powrotem” w „on przenosi góry, aby cię odzyskać”.

Jeśli możesz pociągnąć za ten przełącznik, moja praca tutaj jest skończona.

7. Spędzaj czas z innymi facetami

Nie musisz się z nimi umawiać. Albo spać z nimi. Powinieneś jednak spędzać czas z innymi facetami i pokazać to swojemu byłemu chłopakowi.

Może to wywołać zazdrość w systemie twojego byłego, a on lub ona może chcieć odzyskać twoją uwagę.

Zazdrość jest potężna; Użyj go na swoją korzyść. Ale używaj go mądrze.

Jeśli masz ochotę na przygodę, wypróbuj ten tekst „Zazdrość”

– „Myślę, że to był wspaniały pomysł, że zdecydowaliśmy się zacząć spotykać się z innymi ludźmi. Po prostu chcę być teraz przyjaciółmi! ” 

Mówiąc to, mówisz swojemu byłemu, że tak naprawdę spotykasz się teraz z innymi ludźmi… co z kolei sprawi, że będą zazdrośni.

To coś dobrego.

Komunikujesz swojemu byłemu, że tak naprawdę jesteś poszukiwany przez innych. Wszystkich nas pociągają ludzie poszukiwani przez innych. Mówiąc, że już się spotykasz, prawie mówisz, że „to twoja strata!”

Po wysłaniu tego tekstu znowu zaczną do Ciebie pociągać z powodu „lęku przed stratą”, o którym wspomniałem wcześniej.

8. Bądź jego przyjacielem

Czy naprawdę chcesz odzyskać swojego byłego chłopaka?

Następnie podejdź do relacji tak, jakbyś zaczynał od punktu pierwszego.

Musisz zrozumieć, jak naprawdę być przy nim, nie oczekując niczego w zamian, bez względu na to, jak bardzo za nim tęsknisz.

A jeśli nie skończyłeś na najlepszych warunkach, są szanse, że niechętnie będzie zachowywał się tak, jakby nic się nigdy nie zmieniło.

Bycie z nim przyjaznym i utrzymywanie ściśle platonicznego charakteru to dobry sposób na rozpoczęcie interakcji.

Ilekroć masz ochotę powiedzieć mu, jak się czujesz lub zachowujesz romantycznie, pamiętaj, że to ty próbujesz go odzyskać.

Spędzenie z nim czasu bez romantycznych motywów pomoże ci zbudować neutralny związek – taki, który opiera się na przyjaźni zamiast na romansie.

Budowanie solidnych fundamentów jako przyjaciele może w rzeczywistości pomóc twojej sprawie i pozwolić mu zobaczyć cię w innym świetle, co może pomóc twojej sprawie w odzyskaniu go.

9. Nie obgaduj go

Tak, wiem, że to kuszące, ale nie rób tego.

Kiedy wypowiadane są słowa, nawet w zaufaniu, mają w zwyczaju żyć własnym życiem. Te słowa zwykle się rozchodzą. Słyszał, co o nim powiedziałeś od znajomego znajomego.

Oczywiście wszyscy czasami musimy się wyładować, ale staraj się skupiać te rozmowy na własnym zranieniu. Nie przekręcaj noża ani nie próbuj zdobyć sympatii dla swojej wersji historii.

Jeśli naprawdę chcesz odzyskać swojego byłego, bycie niedyskretnym wobec niego wobec przyjaciół jest diabelskim punktem wyjścia.

10. Zapisz swoje myśli

Nie sugeruję, żebyś pisał romans, ale posiadanie sposobu na uchwycenie i uporządkowanie swoich myśli ma prawdziwą wartość.

Zapewnia sposób na głośne myślenie bez łamania zwierzeń. Pozwala też jasno myśleć i śledzić, gdzie się znajdujesz.

Tu nie chodzi o niego – więc nie musisz tracić czasu na rysowanie serc i ćwiczenie nowego podpisu z jego nazwiskiem. To jest o Tobie.

Pomyśl, czego chcesz od życia i jak wyglądałaby szczęśliwa przyszłość. Romans może być tego częścią, ale myślę, że to nie wszystko.

Prowadzenie dziennika ma wiele udowodnionych korzyści, ale dla Ciebie główne powody to zapewnienie przestrzeni do autorefleksji, a także pomocy w wyzdrowieniu po zerwaniu.

Kiedy coś zapisujesz, sprawiasz, że jest to zrozumiałe. Staje się czymś, z czym możesz się zaangażować i myśleć w inny sposób, zamiast po prostu mieć wiele przypadkowych myśli pulsujących w twoim mózgu.

11. Nie próbuj zbyt mocno

To jedno z dziwactw życiowych, które często się zdarzają, gdy patrzysz w inną stronę.

Jeden z najlepszych sposobów na odzyskanie byłego chłopaka zaczyna się od tego, że nie koncentrujesz się na tym, czy go odzyskasz, czy nie.

Chodzi po części o tym, że pragnie kogoś, kto ma wszystko razem i prowadzi pełne i szczęśliwe życie. Co więcej, chodzi o to, abyś był osobą, którą chcesz być. Nie chce, żeby samotna była dziewczyna siedziała w domu przez cały dzień.

Żyj swoim życiem. Wychodzić. Bądź z przyjaciółmi. Zrób to, ponieważ tego właśnie chcesz – nie tylko dlatego, że zobaczy to na Instagramie i wróci do Ciebie.

Mam nadzieję, że tak. Ale jeśli tego nie zrobi, nadal żyjesz życiem, które najlepiej Ci odpowiada.

12. Niech to będzie swobodne

Jeśli dostaniesz SMS-a od swojego byłego chłopaka z propozycją spotkania na czacie, nie rezerwuj eleganckiej restauracji.

Spotkaj się zamiast tego na kawę. Dżinsy i t-shirt są tutaj na porządku dziennym.

Nie możesz natychmiast przejść od 0 do 100 mil na godzinę. Jeśli wrócisz do niego, potraktuj to jak nowy związek. Poświęć trochę czasu, aby się ponownie poznać. Miej odpowiednie daty. Rób to krok po kroku.

Mężczyźni wyczuwają desperację i nie ma nic bardziej skłonnego do wysłania go w kierunku wzgórz.

13. Porzuć dramat

Daj się prowadzić głowie, a nie sercu. Bycie zbyt zmotywowanym emocjonalnie w tej sytuacji nie jest twoim przyjacielem.

Poinformowanie go, że tęsknisz za nim co godzinę lub że nie możesz bez niego żyć, nie odzyska go.

Nie możesz winić faceta, że ​​wróci z tobą. Nie zrobi tego, ponieważ wydaje się, że to „właściwa rzecz”.

To, czego naprawdę chce, czy o tym wie, czy nie, to silna kobieta, która może bez niego żyć doskonale. Musisz pokazać tę stronę siebie.

14. Oczyść powietrze

Jeśli dojdziesz do punktu, w którym myślisz, że wrócisz do siebie, skorzystaj z szansy, aby stworzyć solidną podstawę do zbudowania nowego związku.

Oznacza to, że nie powinieneś zostawiać żadnych problemów ropiejących, gotowych do odwrócenia głowy, gdy tylko pojawi się wybój na drodze.

Przed spotkaniem przeprowadź uczciwą, jasną i trzeźwą rozmowę. Upewnij się, że oboje rozumiecie kwestie, które was rozdzieliły. I że oboje jesteście zobowiązani do współpracy, aby upewnić się, że to się nie powtórzy.

To rozmowa o szczegółach, ale także o wartościach. Jak będziecie się nawzajem traktować? Czy oboje zawsze będziecie szczerzy w sprawach, które Cię trapią?

Jeśli są rzeczy, za które którekolwiek z was musi przeprosić, to teraz jest czas, aby to zrobić.

Ustalenie niektórych podstawowych zasad na tym etapie może wydawać się trochę bolesne, ale twój związek będzie przez to znacznie lepszy.

15. Powrót do siebie to dopiero początek

Jeśli wrócisz do swojego byłego chłopaka, to nie koniec gry. Jak powiedziałem na początku, jeśli zbytnio skupisz się na wygraniu tej bitwy, możesz łatwo stracić z oczu to, czego chciałeś.

Powinno to dotyczyć znalezienia długoterminowego partnera, z którym spędziłbyś znaczną część swojego życia, a nie udowadniania, że ​​on lub inni ludzie nie mają racji.

Traktuj związek jak nowy. Poświęć trochę czasu na wzajemne poznanie się, zbuduj poziom zaufania potrzebny do prawidłowego funkcjonowania związku.

Jest mało prawdopodobne, aby problemy, które doprowadziły do ​​rozdzielenia się, zniknęły. Bądźcie wobec siebie otwarci i szczerzy i włóżcie pracę, która jest potrzebna, aby ten związek działał dla was obojga.

Podsumowując: jaki jest twój plan odzyskania go?

Masz to. 15 sposobów na odzyskanie swojego byłego chłopaka.

Jeśli naprawdę chcesz wrócić z nim teraz, potrzebujesz planu ataku, który zadziała.

Zapomnij o przeciwnikach, którzy ostrzegają cię, abyś nigdy nie wracał do swojego byłego. Albo ci, którzy mówią, że jedyną opcją jest kontynuowanie życia.

Prosta prawda jest taka, że ​​powrót do byłego może zadziałać.

Jak wspomniałem powyżej, 3 rzeczy, które musisz zrobić, to:

 • Najpierw zastanów się, dlaczego zerwałeś
 • Stań się lepszą wersją siebie, abyś nie skończył ponownie w zerwanym związku.
 • Sformułuj plan ataku, aby je odzyskać.