30 wielkich oznak, że cię kocha, ale boi się do tego przyznać

Jakie są oznaki, że Cię kocha, ale boi się to przyznać?

Istnieje wiele sposobów, aby powiedzieć, jak czuje się kobieta, nawet bez jej świadomości, że ujawnia swoje prawdziwe emocje.

Niektóre znaki są bardziej oczywiste niż inne, ale zwracając uwagę na subtelne sposoby, w jakie cię dotyka, wchodzi w interakcje i traktuje cię, będziesz w stanie dowiedzieć się, czy naprawdę cię kocha (bez względu na to, jak bardzo się stara. Ukryj to).

Ale zanim przejdziemy do znaków, ważne jest, aby przyjrzeć się powodom, dla których ona boi się miłości.

Dlaczego ma się na baczności

Istnieje wiele powodów, dla których kobiety boją się zakochania. Nie tylko czyni ich to bardziej bezbronnymi, ale może też mieć ogromny wpływ na ich życie. Miłość jest tym, o czym marzy większość ludzi, ale może ona przynieść swój własny zestaw problemów i zawodu.

Oto kilka typowych powodów, dla których kobieta może mieć się na baczności, jeśli chodzi o miłość:

  • Strach przed odrzuceniem
  • Poprzednie relacje zepsuły się
  • Traumy z dzieciństwa
  • Niepewność o sobie
  • Lęk przed tym, co mogłoby się stać, gdyby była wrażliwa

PsychologyToday wyjaśnia, w jaki sposób otwarcie się na miłość może być wielką zmianą w życiu człowieka, a to może wywołać u niego strach przed zakochaniem:

Nowy związek to niezbadane terytorium, a większość z nas ma naturalny lęk przed nieznanym. Pozwolenie sobie na zakochanie się oznacza podjęcie prawdziwego ryzyka. Bardzo pokładamy zaufanie w drugiej osobie, pozwalając jej wpływać na nas, przez co czujemy się narażeni i bezbronni.

Więc teraz znasz niektóre z powodów, dla których może bać się cię kochać, ale czy wiesz, na jakie znaki zwrócić uwagę?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najczęstsze oznaki, że kocha Cię bez względu na jej strach, i co możesz z tym zrobić, aby przenieść sprawy na wyższy poziom w swoim związku.

30 znaków, że cię kocha (ale boi się przyznać)

1) Ona cię komplementuje

Pewnym sposobem, aby dowiedzieć się, że cię kocha, jest komplementowanie. Im bardziej szczegółowy komplement, tym lepiej.

Ogólne komplementy, które mogą pochodzić od każdego, nie liczą się, to małe rzeczy w tobie, które tylko ona zauważyła, to coś znaczy.

Fakt, że chce powiedzieć ci wszystko, co w tobie pociąga, jest niewątpliwą gwarancją jej uczuć do ciebie.

2) Jej przyjaciele wiedzą o tobie

Ogólnie dziewczyny lubią analizować swoje sympatie z przyjaciółmi. Ale kiedy dziewczyna jest zakochana, ale się boi, mówienie o tobie jej dziewczynom będzie wielką sprawą.

3) Język ciała

Wiele można przekazać poprzez język ciała .

Czy siedzi blisko ciebie, z rozłożonymi i rozluźnionymi ramionami? Czy ona otwarcie się porusza, nie wstydząc się, kiedy na nią patrzysz?

Jeśli tak, to wyraźnie czuje się wokół ciebie.

Jeśli jej ramię dotyka twojego i pochyla się, kiedy mówisz, chce być blisko ciebie, ale powstrzymuje się, ponieważ nie wie, czy jest gotowa pójść dalej.

Drugą stroną medalu jest to, jak reaguje na twój język ciała.

Podczas gdy większość facetów koncentruje się na tym, co mówią do dziewczyny, niewielu zwraca wystarczającą uwagę na język ciała.

I to jest duży błąd.

Ponieważ kobiety są silnie dostrojone do sygnałów, jakie wysyła ciało mężczyzny. A jeśli twoja mowa ciała wysyła właściwe sygnały, najprawdopodobniej odpowie ci zdecydowanym „tak”.

Spójrzmy prawdzie w oczy: bycie dobrym wyglądem i dobrą kondycją może być pomocne w przypadku kobiet.

Jednak znacznie ważniejsze są sygnały, które im przekazujesz. Ponieważ nie ma znaczenia, jak wyglądasz ani jak bogaty jesteś…

… Jeśli jesteś niski, gruby, łysy lub głupi.

Każdy mężczyzna może nauczyć się prostych technik języka ciała, które zmuszają kobiety do postrzegania cię jako czegoś więcej niż tylko przyjaciela.

4) Chce wiedzieć o tobie trochę szczegółów

Tylko jeśli dziewczyna cię kocha, naprawdę będzie jej zależeć na tym, by dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś. Będzie chciała wiedzieć, jaką muzykę lubisz, jakie jest Twoje ulubione danie i jakie było Twoje dzieciństwo.

Chce cię poznać lepiej niż ktokolwiek inny i za każdym razem, gdy się z nią podzielisz, poczuje, że oboje się zbliżacie.

Nie tylko będzie zainteresowana poznaniem tych małych fragmentów informacji, ale także zapamięta je i odniesie się do nich w przyszłości. W ten sposób da ci znać, że naprawdę słucha i zainwestowała w poznanie ciebie.

5) Zawsze istnieje kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy. Może wynikać z tęsknoty, pożądania lub miłości, ale ostatecznie jest to sposób komunikowania się bez słowa.

Może patrzy w twoje oczy, próbując rozpracować twoje uczucia, albo nie może przestać gapić się i żałować, że nie może wyrazić swoich.

Kontakt wzrokowy może być również uspokajający. Jeśli Twój partner ciągle szuka gdzie indziej, oznacza to, że nie jest obecny ani zainteresowany rozmową. Ale jeśli utrzymują kontakt wzrokowy za każdym razem, gdy mówisz, wiesz, że naprawdę zwracają na ciebie uwagę.

6) Co mówi jej Zodiak?

Czy zgodność astrologiczna to rzecz? Czy „ruch” gwiazd wpływa na to, kogo kochają kobiety?

Może. Może Prawdopodobnie nie.

Prawda jest taka, że ​​tak naprawdę nie ma znaczenia, co myślimy…

Czemu?

Ponieważ twoja dziewczyna prawdopodobnie czyta swój horoskop i co oznacza jej znak zodiaku dla jej życia miłosnego. Wiele dziewcząt decyduje, z kim będą się spotykać i jakie cechy mają mieć w mężczyźnie, na podstawie ich znaku zodiaku.

To samospełniająca się przepowiednia.

Oznacza to, że odrobina wiedzy o jej znaku zodiaku może dać ci dużą przewagę, jeśli chodzi o ustalenie, czy cię kocha.

Aby Ci w tym pomóc, stworzyłem nowy, zabawny quiz zodiaku dla mężczyzn. Sprawdź to tutaj .

Jasne, jestem tak samo sceptyczny jak następny facet w tej sprawie. Ale nie musisz zapisywać się na styl życia niosący kryształ i czytający dłonie, aby zdać sobie sprawę, że czasami musisz zagrać w tę grę.

Chcesz dostać się do jej głowy? Gwarantuję, że ten quiz zodiaku pomoże.

7) Sposób, w jaki cię dotyka

Idąc o krok dalej od języka ciała, jak ona cię dotyka? Czy czuje się wymuszona, czy też instynktownie głaszczę twoje ramię, nawet nie zdając sobie z tego sprawy?

Wiele możesz powiedzieć o dziewczynie po tym, jak cię dotyka. Jeśli postrzega Cię jako źródło komfortu i bezpieczeństwa, pokocha uściski i trzymanie się za ręce. Jeśli cię kocha, będzie chciała cię dotknąć przy każdej okazji.

8) Szuka od ciebie pewności

Kiedy dziewczyna jest zakochana, ale się boi, będzie potrzebować dodatkowej pewności, że jej uczucia są odwzajemniane.

Nawet jeśli ukrywa przed tobą swoje uczucia, będzie chciała wiedzieć, co naprawdę do niej myślisz. Może to mieć formę pytań dotyczących twoich uczuć lub przeszłych związków lub obserwowania twoich działań.

Jeśli będziesz konsekwentny i pojawi się, gdy powiesz, że to zrobisz, pewnego dnia poczuje się znacznie pewniej, dzieląc się z tobą swoimi uczuciami.

9) Wspólni przyjaciele to podchwycili

Plotki szybko się rozchodzą i jest prawdopodobne, że znajomi zrozumieli te wskazówki. Niezależnie od tego, czy sama się tym z nimi podzieliła, czy też sami połączyli dwa i dwa, poproszenie ich będzie dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, jak naprawdę się czuje.

10) Ona jest zawsze przy tobie

Nawet jeśli nie przyzna się, jak bardzo jej na tobie zależy, będzie tam, kiedy będziesz jej potrzebować, w dzień iw nocy.

W tym przypadku czyny mówią znacznie głośniej niż słowa. Uczynienie cię priorytetem w jej życiu i staranie się, aby być przy tobie, pokazuje, że darzy cię głębokimi uczuciami i dba o twoje szczęście.

11) Unika mówienia o zaangażowaniu

Nawet jeśli jest to rzecz, której najbardziej pragnie, jej lęk przed zranieniem powstrzyma ją przed mówieniem o byciu razem poważnym.

Kocha cię, ale stoi w obliczu głębokiego, wewnętrznego konfliktu. Nie jest pewna, co o tym myśli, więc najłatwiej jest unikać tematu.

Może to być dla ciebie frustrujące, ale zrozumienie, dlaczego się boi, pomoże ci zracjonalizować jej działania.

12) Ona nie spotyka się z nikim innym

Dla większości zakochanych bycie z kimś innym jest ostatnią rzeczą, o której myślą. Jeśli jesteś jedynym facetem, z którym się spotyka, a na miejscu nie ma nikogo, potraktuj to jako dobry znak.

Uważa, że ​​nie będzie chciała dalej komplikować sprawy. Poza tym ona cię kocha i nie chce cię skrzywdzić. Nawet jeśli nie może otworzyć się przed tobą tak, jak chcesz, nie chce pogorszyć sytuacji, dodając do równania kolejnego faceta.

13) Twoje zainteresowania stają się jej zainteresowaniami

Może nie kocha twoich hobby i pasji, ale jeśli cię kocha, z pewnością da im szansę.

I naturalnie, rzeczy, które lubisz, zostaną w niej osadzone iz czasem zauważysz, że gra Twój ulubiony zespół lub kupuje ubrania w kolorze, który kochasz.

Może nie być w stanie swobodnie przekazać Ci wszystkich swoich emocji, ale spróbuje to nadrobić, uszczęśliwiając Cię innymi sposobami.

14) Denerwuje się podczas niektórych rozmów

Czy zauważyłeś jej reakcję, kiedy poruszyłeś temat randkowania z innymi ludźmi? Albo jeśli wymienisz imię innej dziewczyny?

Chociaż boi się zbliżyć do ciebie zbyt blisko, myśl o tym, że jesteś z kimś innym, sprawi, że poczuje się nieswojo. Może zachowywać się, jakby jej to nie przeszkadzało, ale będziesz w stanie to rozpoznać po jej mowie ciała i reakcjach.

15) Przestaje być bardziej wyraziste

Będą chwile, kiedy jej garda opadnie, a ona zrobi lub powie coś pod wpływem chwili. Potem cofnie się i uporządkuje, gdy zda sobie sprawę, że zapuszcza się w niebezpieczne wody.

Chce się wyrazić, ale powstrzymuje ją strach przed zranieniem lub odrzuceniem. Kiedy odzyskuje przytomność, zobaczysz, jak fizycznie się wycofuje i ponownie postawisz strażnika.

16) Jej czyny nie pasują do jej słów

Jeśli dziewczyna jest w tobie zakochana, jej ciało w naturalny sposób będzie chciało robić rzeczy, które niekoniecznie pasują do tego, co mówi.

Na przykład – może powiedzieć, że chce robić rzeczy powoli, ale w ferworze chwili nie będzie w stanie oprzeć się bliskości z tobą.

Dzieje się tak, ponieważ jest rozdarta między głową a sercem i czuje z tobą połączenie, które ponad wszystko ją przeraża.

17) Ona cię chroni

Czy denerwuje się, kiedy jesteś maltretowany? Może masz zły dzień w pracy, a ona jest tak samo zła na swojego szefa, jak ty. Wszystkie te małe wskazówki pokazują, jak bardzo jej na tobie zależy.

Twój ból i frustracja stają się jej zmartwieniem i wiesz, że będzie przy tobie w trudnych chwilach.

18) Utrzymuje lekkość

Choć twój związek lub przyjaźń mogą być czasami intensywne, dziewczyna z tego typu dylematem postara się jak najlepiej, aby wszystko było beztroskie.

Będziesz mieć chwile intymności lub namiętności, ale kiedy sprawy staną się naprawdę intensywne, może się wycofać i spróbować zmienić temat.

19) Ona ci dokucza

Dokuczanie to zawsze dobry znak, że ktoś lubi twoje towarzystwo i czuje się na tyle komfortowo, że może cię zabawić.

Jeśli dokucza i flirtuje z tobą , to dobry znak, że jest w tobie zakochana i chce cię rozśmieszyć. Im bardziej jest zabawna, tym bardziej cieszy się z przebywania w pobliżu.

20) Rozśmieszasz ją

Rozśmieszanie dziewczyny to pewna droga do jej serca, a jeśli uzna cię za zabawnego, masz dużą szansę, że będzie w tobie zakochana.

Śmiech uwalnia szczęśliwe endorfiny, które mogą prowadzić do poczucia bezpieczeństwa i wspólnoty , więc za każdym razem, gdy ją rozśmieszasz, zwiększasz więź, którą dzielisz.

21) Konwoje późno w nocy są regularne

Całonocne czatowanie jest dość dużym wskaźnikiem, że masz znaczenie w jej życiu. Brak snu i zmęczenie następnego dnia w pracy nie jest czymś, co dziewczyna zrobiłaby dla każdego.

To poświęcenie jej czasu i snu pokazuje, że darzy cię tak silnymi uczuciami, że jest gotowa nie spać całą noc tylko po to, by z tobą rozmawiać.

22) Robi się zazdrosna

Bez względu na to, jak bardzo boi się zakochania w tobie, naturalne reakcje, które przytrafiają się nam wszystkim, kiedy jesteśmy zakochani, nadal ją pokonają.

Zazdrość, jeśli wspomnisz o innych dziewczynach, jest z pewnością jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, jak silne są jej uczucia do ciebie.

23) Otwiera się na temat swojej przeszłości

Otwarcie się na temat swojej przeszłości oznacza bycie bezbronnym i poinformowanie Cię potencjalnie o niektórych powodach, dla których waha się przed ponownym kochaniem.

To wielka sprawa i pokazuje, że ufa ci na tyle, by zdradzić ci osobiste szczegóły swojego życia.

Kiedy dziewczyna zacznie się otwierać, może to być świetny sposób, aby lepiej ją zrozumieć i zbudować ten poziom zaufania i komunikacji, który pewnego dnia pomoże jej przezwyciężyć strach przed ponowną miłością.

24) Mówisz codziennie

Jeśli czuje potrzebę rozmawiania z tobą każdego dnia, z pewnością nie widzi cię tylko jako przyjaciela lub kogoś, z kim można spędzić czas.

Codzienna rozmowa oznacza, że ​​nawet wtedy, gdy jest zajęta, znajdzie czas, aby napisać lub zadzwonić. Gdybyś nie był dla niej tak ważny, słyszałeś od niej tylko wtedy, gdy jest wolna lub znudzona.

25) Ona waha się, czy poznałeś jej rodzinę

Chociaż chce Cię włączyć do swojego życia, jej strach przed zranieniem sprawi, że zawaha się przed wprowadzeniem Cię do swojego wewnętrznego kręgu.

Wie, że jeśli jej rodzina cię uwielbia, znacznie trudniej będzie oprzeć się dalszemu związkowi. Jej rodzina nie powstrzyma się od zachęcania jej do przezwyciężenia swoich lęków, a ona może nie czuć się gotowa, by stawić czoła swoim uczuciom.

26) Ona sobie zaprzecza

Bycie zakochanym, ale przestraszonym, oznacza, że ​​twoja dziewczyna będzie miała wiele emocji. Nie podąża za swoimi wewnętrznymi pragnieniami z powodu strachu, więc będzie odczuwać wiele konfliktów, które będą odzwierciedlać się w tym, co mówi i robi.

Na przykład może twierdzić, że romans jest nieprzyjemny, a nie dla niej, ale wszystkie jej ulubione filmy opierają się na romantycznych historiach.

Chce przedstawiać się jako silna, odległa i zdystansowana, ale jej prawdziwe uczucia w naturalny sposób zaczną się ujawniać, więc może się wydawać, że bardzo sobie zaprzecza.

27) Chce spędzać z tobą czas, ale często udaje, że jest zajęta

Wie, że im więcej czasu spędzacie razem, tym bardziej będzie zaangażowana i bezbronna.

Dlatego może się okazać, że celowo unika robienia planów lub twierdzi, że jest czymś zajęta, podczas gdy jej nie ma. Nie chodzi o to, żeby zranić twoje uczucia, ale by chronić jej.

28) Zażyłość mówi wszystko

Intymność może wiele ujawnić o tym, jak ktoś się do ciebie czuje. Czy po seksie leży w łóżku przytulając się , czy od razu idzie pod prysznic i ubiera się?

Podsumowanie

Więc zdałeś sobie sprawę, że zdecydowanie cię kocha, ale boi się to przyznać. Co możesz z tym zrobić? Oto kilka wskazówek, które pomogą jej poczuć się na tyle bezpiecznie, by kochać Cię otwarcie, bez strachu:

  • Bądź z nią szczery i szczery w kwestii swoich uczuć
  • Nie zmuszaj jej do zaangażowania się ani do dzielenia się z tobą swoimi emocjami, dopóki nie poczuje się gotowa
  • Unikaj grania w gry – ktoś, kto boi się zakochania, zobaczy to jako znak ostrzegawczy i natychmiast się wycofa
  • Bądź jej przyjacielem ponad wszystko. Jeśli potrafisz zbudować solidne podstawy zaufania i komunikacji, będzie bardziej prawdopodobne, że otworzy się przed tobą
  • Daj jej czas i przestrzeń. Musi umieć przepracować swoje uczucia i pogodzić się z nimi, a nie będzie w stanie tego zrobić, jeśli zawsze będziecie razem

Trudno jest radzić sobie z kimś, kto powstrzymuje się i stara się otworzyć przed tobą swoje uczucia, ale odrobina cierpliwości i wytrwałości może ci wiele zająć.

Miłość nie zawsze jest prosta i miejmy nadzieję, że identyfikując, gdzie leżą jej lęki (i dlaczego je ma), będziesz w stanie lepiej ją zrozumieć i stworzyć bardziej znaczący związek na dłuższą metę.

Jeśli czujesz, że ty i twój partner przydałoby się trochę wsparcia w kultywowaniu zdrowych, pozytywnych relacji, sprawdź to bezpłatne mistrzowskie lekcje „Miłość i intymność” autorstwa światowej sławy szamana Rudej Iande.

Nie tylko nauczysz się toksycznych zachowań i współzależności , ale także Ty i Twój partner zyskacie lepsze zrozumienie, jak zarządzać swoimi oczekiwaniami i tworzyć długotrwałe, szczęśliwe relacje.