18 pytań które pomogą podjąć Ci decyzję czy wrócić do byłego chłopaka/faceta

Czy twój związek z byłym się skończył, ale zastanawiasz się, czy powinieneś wrócić do siebie?

Nie ma wątpliwości, że relacje są wystarczająco skomplikowane, aby zacząć. Ale są jeszcze bardziej skomplikowane, gdy próbujesz dowiedzieć się, czy wrócić do byłego, czy nie.

Jedno jest jednak pewne – jeśli powodem, dla którego zastanawiasz się, czy powinieneś wrócić do swojego byłego, jest po prostu to, że tęsknisz za swoim byłym, nawet do tego stopnia, że ​​boli, to nie jest zdrowy powód, aby ożywić związek.

Auć.

To może nie być to, co chcesz usłyszeć. Ale nie jestem tu po to, żeby cokolwiek cukierkować. Jestem tu, aby pomóc Ci naprawdę dowiedzieć się, czy warto wrócić do byłego, czy nie.

Właśnie to przeprowadzę Cię w tym ostatecznym przewodniku, aby określić, czy powinieneś wrócić do swojego byłego.

Jeśli chcesz mieć niezawodny plan odzyskania swojego byłego, zapoznaj się Podręcznik 80 sztuczek psychologicznych jak odzyskać EX.

Ale zanim przejdziemy do siedemnastu pytań, najpierw przyjrzyjmy się, skąd może pochodzić pragnienie powrotu do byłego.

Bycie zakochanym a cierpienie z powodu miłości

Kiedy zrywamy, łatwo jest poczuć, że wciąż jesteśmy zakochani. Ale bardzo ważne jest, aby odróżnić zakochanie od choroby.

Suzie Pileggi Pawelski i James Pawelski, autorzy książki Happy Together: Using the Science of Positive Psychology to Build Love That Lasts, wyjaśniają, że istnieje bardzo ważna różnica między zakochaniem a „chorobą z miłości”.

Piszą:

„Wielu z nas utożsamia desperackie i tęskne teksty, takie jak„ Nie mogę bez ciebie żyć ”i„ Jesteś moim wszystkim ”, z idealną formą romantycznej miłości. A dlaczego nie mielibyśmy, skoro jest reklamowana wszędzie? Od list przebojów muzycznych po przeboje filmowe, kultura popularna utrwala to pojęcie zdrowej pasji jako niekontrolowanego uczucia „zmiecionego”. Jednak chociaż niepohamowana pasja może być tym, czego pragniemy, może to być szkodliwe dla naszego dobrego samopoczucia i relacji ”.

Więc w świecie, w którym „chora z miłości” jest wychwalana jako powód do bycia razem, jak możesz stwierdzić, czy tęsknisz za swoim byłym z właściwych powodów?

Te 19 pytań pomoże Ci to rozgryźć i czy naprawdę powinieneś wrócić do swojego byłego po rozstaniu.

No to ruszamy.

1. Czy są jakieś sygnały ostrzegawcze w związku?

Są rzeczy, które są po prostu przełomem dla wszystkich relacji.

Kropka.

To jest twój przystanek na młynie, czerwone flagi nie przechodź.

Oni są…

 • Uzależnienie – obejmuje to uzależnienie od alkoholu, narkotyków, nadmiernych zakupów, nadmiernych wydatków i uzależnienia od seksu
 • Nadużycie – obejmuje przemoc emocjonalną, fizyczną, manipulacje i zachowania kontrolujące, nierozwiązane poważne problemy z wściekłością i złością
 • Nieleczone zaburzenia osobowości – obejmuje to kompulsywne kłamanie, skrajny narcyzm i wszelkie inne problemy ze zdrowiem psychicznym, w przypadku których niemożliwe jest rozwiązanie problemów w związku

Jeśli którykolwiek z nich pojawia się w twoim związku, jest to definitywny zerwanie umowy i zajmie trochę profesjonalnej pomocy, aby dojść do punktu, w którym podsycanie płomienia związku jest dobrym pomysłem. Więc najpierw poszukaj profesjonalnej pomocy.

Ale jeśli twój związek jest wolny od tych, kontynuuj.

2. Dlaczego na początku nie wyszło?

Wszyscy wiemy, że nie ma dwóch osób doskonale do siebie pasujących pod każdym względem. Jak to ujął John Mayer: „Miłość to czasownik”. Tak więc miłość nie jest czymś, co po prostu się utrzymuje; to wymaga pracy

Dlatego, gdy dwoje ludzi rozważa powrót do siebie, często słyszysz, jak mówią: „Musimy popracować nad naszym związkiem”.

I chociaż często jest to prawdą, są pewne rzeczy, nad którymi nie można po prostu pracować, a które nie są głównymi czerwonymi flagami powyżej.

Na przykład, jeśli posiadanie domu i posiadanie dzieci jest dla ciebie niezwykle ważne, ale twój partner woli koczowniczy, bezdzietny styl życia, nie jest to coś, nad czym możesz pracować.

Są to przykłady fundamentalnych różnic w wartościach i celach życiowych.

Jeśli nie podzielasz tej samej (lub przynajmniej bardzo podobnej) wizji swojej przyszłości, to znak, że druga szansa może nie pomóc ci w osiągnięciu znacznych postępów jako parze.

Ale jeśli jednak twoje wizje są zgodne (czy to kupowanie płotów w Home Depot, czy wspólna renowacja starego kampera Airstream), to jest to wskazówką, że ponowne spotkanie może być dobrym pomysłem.

3. Czy nadal rozmawiasz ze swoim byłym?

Trudno całkowicie odciąć kontakt ze swoim byłym, zwłaszcza jeśli nadal darzysz siebie uczuciami.

Inicjowanie i utrzymywanie kontaktu to duży znak, że Twój były chce Cię z powrotem.

Jednym z najłatwiejszych sposobów powrotu do byłego jest po prostu wysłanie mu odpowiednich wiadomości tekstowych.

Tak, całkowicie możliwe jest skuteczne „wysłanie wiadomości zwrotnej do byłego”. Nawet jeśli myślałeś, że niemożliwe jest kiedykolwiek rozpalić z nimi jakikolwiek romans.

Istnieją dosłownie dziesiątki wiadomości tekstowych, które możesz wysłać swojemu byłemu, które zmusią go do dalszego wysyłania SMS-ów. I ostatecznie poprowadź was z powrotem razem.

Ale musisz wysyłać te wiadomości właśnie wtedy, gdy najprawdopodobniej potraktują je poważnie. Dopiero wtedy wzbudzasz „lęk przed stratą” w swoim byłym.

Wskazówka od profesjonalistów:

Wypróbuj ten tekst „Zazdrość”

– „Myślę, że to był wspaniały pomysł, że zdecydowaliśmy się zacząć spotykać się z innymi ludźmi. Po prostu chcę być teraz przyjaciółmi! ” 

Mówiąc to, mówisz im, że tak naprawdę spotykasz się teraz z innymi ludźmi… co z kolei sprawi, że będą zazdrośni.

To coś dobrego.

Podpowiadasz im, że tak naprawdę jesteś poszukiwany przez innych ludzi. Wszystkich nas pociągają ludzie, których szukają inni, więc mówiąc, że już się spotykasz, w zasadzie mówisz, że „to twoja strata!”.

Po wysłaniu tego tekstu znów zaczną do ciebie pociągać, co spowoduje „strach przed stratą”.

Bez względu na to, jaka jest twoja sytuacja – lub jak bardzo zawiedliście, odkąd zerwaliście – udzieli ci wielu przydatnych wskazówek, które możesz natychmiast zastosować.

Jeśli naprawdę chcesz odzyskać swojego byłego, ten film pomoże Ci to zrobić.

4. Boisz się, że nie znajdziesz nikogo innego?

Strach przed nie znalezieniem kogoś innego jest częstym doświadczeniem, które zdarza się podczas zerwania. Ale jeśli stanie się głównym motorem i powodem, dla którego chcesz wrócić do siebie, to jest to problematyczne.

Mój ostatni artykuł na temat „Czy kiedykolwiek znajdę miłość?” pomoże spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy, jeśli czujesz się zmuszony do powrotu do swojego byłego z obawy, że nie znajdziesz nikogo innego.

Wchodzenie lub ponowne wchodzenie w związek z miejsca strachu nigdy nie jest dobrym pomysłem.

5. Czy Twój były jest otwarty – i pełen nadziei – na powrót do siebie?

Wydaje się, że to oczywiste pytanie, ale ważne jest, aby zagłębić się w to. Bądź ze sobą szczery – jakie jest nastawienie Twojego byłego, kiedy mówisz o ponownym spotkaniu ?

Czy czujesz, że on lub ona mówi: „OK, spróbujmy jeszcze raz…”

A może słyszysz coś więcej w rodzaju: „Wierzę, że mamy wspólną przyszłość i chcemy w nią pracować, ponieważ cię kocham i chcę cię w moim życiu?”

Rozpoczynanie związku nie powinno przypominać decyzji, czy chcesz mieć stronę frytek kręconych czy frytek ze słodkich ziemniaków. To nie może być sytuacja typu „wziąć to” lub zostawić.

Powrót do siebie to ogromne emocjonalne i, szczerze mówiąc, również ogromne poświęcenie czasu. Im więcej energii i czasu inwestujesz w ten związek, tym więcej innych okazji do miłości odrzucasz.

Upewnij się, że twój były w żaden sposób nie wlecze stóp, zanim włożysz więcej w związek.

To samo dotyczy ciebie. Wlokisz się w garść czy myślisz „Mogę dać mu jeszcze jedną szansę…”? Jeśli tak, przyjrzyj się szczerze, twardo swojemu wahaniu.

Bardzo trudno jest sprawić, by znów zadziałało, jeśli jedna osoba wlóknie nogę. Ma tendencję do przedłużania tego, co nieuniknione.

6. Dlaczego oboje chcecie wrócić do siebie?

Chociaż zastanawiasz się, czy chcesz wrócić do siebie ze swoim byłym, ważne jest również, aby zastanowić się, dlaczego Twój były chce wrócić do siebie.

Na przykład, oto kilka zdrowych powodów, aby wrócić do siebie:

 • Uzupełniacie się pod względem celów życiowych
 • Od zerwania nastąpiła zmiana perspektywy
 • Priorytety, które wcześniej nie były zrównoważone, ale zostały dostosowane
 • Czas utrudnił sprawę, ale teraz nie stanowi to problemu

A oto kilka niezdrowych powodów, aby wrócić do siebie:

 • Jedno lub oboje jesteście samotni bez siebie
 • Jedno lub oboje boicie się, że nie znajdziecie miłości
 • Jedno lub oboje potrzebujecie, aby druga osoba czuła się kochana i emocjonalnie w porządku
 • Jedno lub oboje jesteście zazdrośni, gdy druga osoba zaczyna je przenosić

Bądź ze sobą szczery i zapytaj swojego byłego, dlaczego chce wrócić do siebie.

Jeśli dzieje się tak ze zdrowych powodów zarówno dla ciebie, jak i dla twojego byłego, może to być świetnym wskaźnikiem, że spotkanie ma sens.

7. Czy zastanawiałeś się nad swoim związkiem?

Zanim zdecydujesz, czy chcesz wrócić do swojego byłego, musisz zastanowić się nad związkiem, który miałeś.

Co poszło dobrze? Co poszło nie tak? A co najważniejsze, jeśli chcesz wrócić do siebie, jak możesz pokazać swojemu byłemu, że za drugim razem będzie lepiej?

Ponieważ nie możesz powtórzyć tych samych błędów z przeszłości.

Uważam, że kobiety powinny poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co naprawdę napędza mężczyzn w związkach.

Ponieważ mężczyźni postrzegają świat inaczej niż ty i są motywowani różnymi rzeczami, jeśli chodzi o miłość.

Mężczyźni mają wbudowane pragnienie czegoś „większego”, co wykracza poza miłość czy seks. To dlatego mężczyźni, którzy pozornie mają „idealną dziewczynę”, wciąż są nieszczęśliwi i ciągle szukają czegoś innego – lub, co najgorsze, kogoś innego.

Mówiąc najprościej, mężczyźni mają biologiczny popęd, by czuć się potrzebni, czuć się ważni i dbać o kobietę, na której mu zależy.

Jak twierdzi James, męskie pragnienia nie są skomplikowane, po prostu źle rozumiane. Instynkty są potężnymi siłami napędowymi ludzkiego zachowania, a dotyczy to zwłaszcza tego, jak mężczyźni podchodzą do swoich relacji.

Jak wyzwalasz w nim ten instynkt? Jak nadasz mu poczucie sensu i celu?

W autentyczny sposób musisz po prostu pokazać swojemu mężczyźnie, czego potrzebujesz i pozwolić mu podnieść się, aby to spełnić.

Uruchamiając ten bardzo naturalny męski instynkt, nie tylko wzmocnisz jego pewność siebie, ale także pomoże ci wrócić do siebie – na dobre.

8. Co sprawia, że ​​powrót do siebie jest inny niż wcześniej?

Wszyscy znamy definicję „szaleństwa” Einsteina, która oznacza „robienie w kółko tego samego i oczekiwanie różnych rezultatów”.

Więc jeśli wchodzisz z powrotem w związek, który nie wyszedł raz (lub wiele razy), tym razem coś musi być inne, aby zadziałało.

Studium o na raz, poza ponownie relacje opublikowane w czasopiśmie rodzinne Relationships znaleźli korelację pomiędzy wzór łamanie się i wraca razem z tym samym partnerem (który nazywany jest „związek cycling”) i ogólny dobrobyt Uczestnicy.

Naukowcy przebadali 545 osób i odkryli, że osoby, które były w cyklu relacji międzyludzkich, miały nasilone objawy depresji i lęku. Im więcej osób zgłaszało brak cykli, tym większy wydawał się wzrost ich lęku i depresji.

Było to po uwzględnieniu innych czynników, które mogą wpływać na zdrowie psychiczne, takich jak informacje demograficzne, stan cywilny i rodzinny, orientacja seksualna i inne powiązane stresory.

Aby upewnić się, że nie jesteś tylko związkiem na rowerze, miej 100% jasności co do różnicy tym razem.

9. Czy zgadzacie się co do tego, jakie były problemy?

Nawet jeśli jedna osoba ma „problem” w związku, oboje muszą nad nim pracować razem .

W kochającym, długotrwałym związku obaj partnerzy odgrywają rolę w rozwiązywaniu i uzdrawianiu problemów między nimi, bez względu na problem. Dlatego oboje musicie być na tej samej stronie, jeśli chodzi o to, gdzie doszło do awarii.

Jeśli istnieje rozbieżność między tym, dlaczego związek się zakończył lub napotkał wyzwania, prawie niemożliwe będzie naprawienie problemów, które spowodowały zerwanie.

Ale jeśli zgadzasz się z tym, co Twoim zdaniem były problemy, możesz całkowicie popracować nad ich rozwiązaniem.

10. Czy oboje jesteście odpowiedzialni za swoje błędy?

Podobnie, czy oboje przejęliście odpowiedzialność za to, gdzie wasz związek zagubił się? Czy oboje przyznaliście się do swoich błędów? Czy zbadałeś pierwotną przyczynę tych błędów?

Jeśli ktoś nadal zaprzecza, bardzo trudno będzie sprawić, by związek zadziałał następnym razem.

11. Czy dorosłeś jako osoba?

Czy doświadczyłeś zmiany perspektywy? Pracowałeś nad sobą? Czy zastanawiałeś się, czego naprawdę chcesz od związku? Czy doszedłeś do jakichś potężnych realizacji?

To wszystko wskazuje na to, że zbliżasz się do powrotu z nastawienia na rozwój, który jest niezbędny do uczenia się na podstawie doświadczenia jako para.

12. Czy dorosło jako osoba?

Powszechnym wzorcem w związkach jest to, że jedna osoba jest gotowa wykonać wewnętrzną pracę potrzebną do rozwoju, a druga się jej opiera. Więc jakie są oznaki, że twój były też rośnie?

 • Czy zdają sobie sprawę ze swoich wad?
 • Czy przejmują odpowiedzialność za swoje wady?
 • Czy dzielą się spostrzeżeniami, które pokazują, że zastanawiali się nad swoimi niedociągnięciami?
 • Czy wyrażają chęć pracy nad swoimi niedociągnięciami?
 • Czy tworzą solidny plan zmiany?
 • Czy ich działania pokazują, że się zmieniają?

Jeśli twój były robi takie rzeczy, prawdopodobnie też jest zaangażowany w rozwój i powrót do związku ze zdrowego miejsca.

13. Czy daliście sobie wystarczająco dużo miejsca?

Powinno być już jasne, że powrót do siebie w zdrowy sposób wymaga sporej ilości pracy wewnętrznej, a oboje potrzebujecie przestrzeni, aby wykonać tę pracę.

Jeśli od zerwania minęło dziesięć godzin lub nawet dziesięć dni, daj mu więcej czasu przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Zapanujcie w komunikacji, abyście oboje mogli teraz skupić się na sobie indywidualnie.

Jest kilka dobrych powodów, dla których powinniście dać sobie przestrzeń.

Przede wszystkim musisz poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad sobą i tym, co poszło nie tak w związku. Aby to zrobić, ważne jest, aby przejść od zamartwiania się rzeczami do zwykłej refleksji nad dobrem i złem związku.

Jeśli masz zamiar wkrótce zobaczyć swojego byłego, zbyt łatwo będzie wpaść w tryb zmartwienia.

Po drugie, dając swojemu byłemu przestrzeń, dajesz mu również czas na refleksję.

Może się wydawać, że twój były po prostu pójdzie dalej, gdy będzie miał trochę miejsca. To ryzyko, które musisz podejmować swobodnie.

Wiem, że dawanie byłym przestrzeni wydaje się trudne i sprzeczne z intuicją, ale pozostawienie ich samych jest jednym z najlepszych sposobów przywrócenia ich do swojego życia.

Trzeba to jednak zrobić w bardzo specyficzny sposób. Nie chcesz po prostu odciąć całej komunikacji. Musisz porozmawiać z podświadomością swojego byłego i sprawić, by wydawało się, że naprawdę nie chcesz z nim teraz rozmawiać.

Wskazówka dla profesjonalistów:

Wyślij ten tekst „Brak komunikacji”

– „Masz rację. Najlepiej, jeśli teraz nie rozmawiamy, ale w końcu chciałbym zostać przyjaciółmi ”. 

Ten musi zostać wysłany do twojego byłego we właściwym czasie, aby był naprawdę skuteczny.

Ale podoba mi się to, że komunikujesz się z nimi, że nie musisz już więcej rozmawiać. Zasadniczo mówisz, że nie potrzebujesz już ich do odgrywania żadnej roli w Twoim życiu.

Dlaczego to jest takie dobre?

Wywołujesz „strach przed stratą” w swoim byłym, który ponownie wywoła ich pociąg do ciebie.

Bez względu na to, jaka jest twoja sytuacja – lub jak bardzo zawiedliście, odkąd zerwaliście – udzieli ci wielu przydatnych wskazówek, które możesz natychmiast zastosować.

14. Czy poświęciłeś trochę czasu, aby dowiedzieć się, co cię uszczęśliwia?

Skoncentrowanie się na sobie w kontekście związku jest niezwykle ważne, ale zgadnij, co jest jeszcze ważniejsze? Koncentrując się na Tobie jako indywidualnej istocie ludzkiej.

Czy zastanawiałeś się nad swoimi celami, potrzebami i pragnieniami niezależnie od związku?

Jeśli ustaliłeś, że związek w rzeczywistości pokrywa się ze wszystkimi twoimi osobistymi celami życiowymi, może to mieć sens, aby ponownie rozpalić płomień.

Ale może się okazać, że usuwając partnera z równania, masz większe szanse na osiągnięcie tych celów w życiu i związku bez tej osoby w swoim życiu.

Ta trudna rozmowa z samym sobą wymaga radykalnej szczerości, ale tylko dzięki niej naprawdę znajdziesz odpowiedzi, których potrzebujesz, jeśli chodzi o ten związek.

15. Czy możesz prowadzić otwarte rozmowy na trudne tematy?

A mówiąc o trudnych rozmowach, czy ty i twój partner prowadzicie pełne szacunku rozmowy na trudne tematy?

Chcesz mieć pewność, że prowadzisz znaczące dyskusje na temat swojego związku i tego, jak będzie wyglądać ponowne spotkanie.

Możesz zadawać pytania takie jak:

 • Jak myślisz, dlaczego zerwaliśmy?
 • Jak myślisz, co z tobą przyczyniło się do zerwania?
 • Co ze mną przyczyniło się do rozstania?
 • Jak myślisz, jakie zmiany muszę wprowadzić?
 • Jakie zmiany zamierzasz wprowadzić?
 • Czego nauczyłeś się z tego doświadczenia?
 • Jak myślisz, dlaczego tym razem zadziała?

Jeśli chodzi o powrót do siebie , nie jest to czas na niekończące się uprzejmości i pochlebstwa, które mogły rozpocząć związek za pierwszym razem.

To miłe, ale w tej chwili dla twojego związku ważne jest, abyś był uczciwy, przejrzysty i wrażliwy.

16. Czy akceptujecie siebie takimi, jakimi jesteście?

Kiedy z kimś zerwałeś, prawdopodobnie zajmowałeś miejsce w pierwszym rzędzie dla niektórych – jeśli nie wszystkich – najbardziej niepochlebnych części tej osoby.

I chociaż oboje będziecie pracować nad rozwojem, jeśli wrócicie do siebie, większość ludzi nie zmienia się drastycznie.

Czy możesz zaakceptować swojego byłego takim, jakim jest?

Znam parę, która zamiast wyryć romantyczną frazę typu „Zawsze i na zawsze” w swoich obrączkach, tak naprawdę wyryła w tej drugiej osobie to, co ich najbardziej denerwowało.

To był ich sposób na zobowiązanie się do kochania siebie nawzajem w całości – irytujące cechy i wszystko inne.

książce The Mindful Couple Robyn D. Walser i Darrah Westrup, psychologowie kliniczni, wyjaśniają, że to, co najbardziej irytuje nas w naszych partnerach, istnieje na kontinuum.

Na przykład możesz kochać, że twój partner jest bardzo lojalny, ale jednocześnie może doprowadzać cię do szaleństwa, że ​​twój partner jest taki uparty. Te dwie cechy wynikają z tego samego – bycia niezawodnym, niezawodnym i konsekwentnym.

Pamiętaj więc, że pod pewnymi względami rzeczy, które doprowadzają cię do szaleństwa, mogą być również tym, co najbardziej kochasz. Następnie pojawia się pytanie: „Czy możesz żyć i akceptować te rzeczy, które Cię denerwują?”

17. Czy możecie naprawdę wybaczyć sobie nawzajem swoje błędy?

Często myślimy o przebaczeniu jako o hojnym uczynku, ale jeśli twój związek ma przetrwać i rozwijać się, przebaczenie jest niezbędnym krokiem do powrotu do siebie.

Jak powiedział Nelson Mandela: „Uraza jest jak wypicie trucizny i czekanie, aż druga osoba umrze”.

Ostatecznie przebaczenie to uświadomienie sobie, że jeśli nadal będziesz urażony, to jeszcze bardziej szkodzisz relacji i naprawdę siebie.

Więc czy naprawdę wybaczyłeś swojemu byłemu? Czy twój ex naprawdę ci wybaczył?

Jeśli nie, nie oznacza to, że nie możesz wrócić do siebie, ale twój związek będzie wyglądał lepiej, jeśli oboje spędzicie czas najpierw na dotarciu do miejsca prawdziwego przebaczenia.

18. Jak unikniesz powrotu do starych nawyków?

Wszyscy znamy powiedzenie „Stare nawyki umierają”. To prawda, jeśli chodzi o nasze osobiste nawyki, ale także jeśli chodzi o nasze nawyki jako para.

Jaki jest twój plan, aby upewnić się, że porzucisz stare nawyki? Na początku największym wyzwaniem będzie przełamanie złych nawyków , które ustaliłeś (na przykład krytykowanie, zazdrość itp.), Więc przygotuj plan, aby zająć się nimi, gdy się pojawią.

Bez względu na to, ile wewnętrznej pracy wykonasz, zaufaj mi, powrócą. Przewiduj ich. Oczekiwać ich. I zdecyduj z wyprzedzeniem, jak sobie z nimi poradzisz.

Kiedy kilka razy przezwyciężysz złe nawyki i przepracujesz je, zazwyczaj staje się to łatwiejsze.

19. Czy Twoja rodzina i przyjaciele uważają, że powinieneś wrócić do siebie?

Zostawiłem to na koniec, ponieważ rodzina i przyjaciele nie zawsze są najlepszymi zasobami, jeśli chodzi o relacje – zdecydowanie zależy to od tego, kto jest w twoim życiu. Więc nie powiem ci, że twoja rodzina i przyjaciele muszą zgodzić się, że ty i twój były powinniście wrócić do siebie.

Ale czasami nasi bliscy mogą pomóc nam dostrzec rzeczy, których może nam brakować.

Co mówią ludzie, którym ufasz najbardziej? Czy mają jakieś poważne obawy o twoje samopoczucie po powrocie do twojego byłego? Czy po prostu wyrażają preferencje dotyczące tego, czy dobrze pasujesz? A może jeszcze lepiej, czy są podekscytowani perspektywą waszego ponownego spotkania?

W niektórych przypadkach z pewnością zechcesz traktować opinie ludzi z przymrużeniem oka, ale jeśli ktokolwiek, komu ufasz, wyraża poważne obawy, wysłuchaj go i zobacz, czy jest jakaś prawda w tym, co mówią.

Tym, którzy naprawdę cię kochają i którym naprawdę ufasz, na sercu leży twoje dobro.

Wybór a potrzeba

Zaczęliśmy od omówienia różnicy między po prostu tęsknią za swoim byłym a dokonaniem zdrowego, przemyślanego wyboru powrotu do siebie.

Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci do myślenia i dał kilka pomysłów, czy powrót do byłego był dla Ciebie właściwym wyborem.

To decyzja, którą ostatecznie tylko Ty możesz podjąć, ale te pytania mają na celu pomóc Ci skontaktować się z tą wewnętrzną wiedzą o tym, czy warto zainwestować w ten związek więcej czasu i energii.

Chcę wam zostawić ten cytat z M.Scott Peck, który moim zdaniem najlepiej podsumowuje to wszystko:

„Miłość to wolny wybór. Dwoje ludzi kocha się tylko wtedy, gdy są w stanie żyć bez siebie, ale decydują się żyć razem ”.

Jeśli możesz żyć bez swojego byłego, ale decydujesz się na powrót do siebie z wielu zdrowych powodów wymienionych powyżej i ponieważ wiesz, że będziesz dalej się rozwijać razem, to bez wątpienia jesteś na dobrej drodze i dokonujesz właściwego wyboru powodów.